Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 21.04.2014r.

• Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła będziemy przeżywać do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
  • Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, przypadająca na środę 23 kwietnia jest przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli 28 kwietna.
  • Piątek – święto Św. Marka Ewangelisty.
    • W tym dniu z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 2-gą Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. W tym dniu na placu Św. Piotra w Rzymie, Papież Franciszek dokona kanonizacji Papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu, litanie do bł. Jana Pawła II oraz pan Zygmunt Romanowski, złoży świadectwo swojego spotkania z Janem Pawłem II.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panu Antoniemu i panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.