11 Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy 15.06.2014r.

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
    • Wtorek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
    • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (Boże Ciało).
      • Procesja z Katedry wawelskiej na rynek krakowski wyruszy o godz.9:00.
      • W naszej parafii w tym dniu msze święte o godz.8:00,9;30,11:30,17:00 i o 18:00.
        Procesja wyruszy po mszy świętej o godz.11:30 i przejdzie ulicami: Zdrowa, M. Bobrzeckiej, deptakiem pomiędzy M.Bobrzeckiej a Ks.Siemaszki, Ks.Siemaszki i z powrotem ul Zdrową.

• Ołtarze:
        • I Ołtarz –ul. M. Bobrzeckiej nr.9 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.M. Bobrzeckiej.
        • II Ołtarz –ul. Ks. Siemaszki nr.38 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks. Siemaszki nr.nieparzyste.
        • III Ołtarz– ul.ks. Siemaszki nr.64 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks.Siemaszki – nr. parzyste.
        • IV Ołtarz–ul. ul Zdrowa 13- odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnicka i Pielęgniarek.
      • Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów,dzieci w strojach komunijnych, panie do niesienia feretronów. Zwracamy się z gorącą prośba do osób mieszkających przy trasie procesji aby zadbać o wystrój trasy oraz o nieparkowanie w tym czasie pojazdów w miejscach przejścia procesji.
      • Od czwartku t.j. Od uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku będziemy przeżywać na Mszy Św. o godz.18:00 Oktawę Bożego Ciała.
    • Sobota – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie kościoła, a panu Jerzemu za pielęgnowanie terenu wokół świątyni.
  • W zeszłą niedzielę na rzecz pomocy ofiarom powodzi na Bałkanach zebrano kwotę 1410 zł.