30 Niedziela Zwykła 26.10.2014 r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy Świętej o godz. 12:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Świętego Karola Boromeusza i odśpiewamy uroczyste Te Deum.
    • Wtorek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    • Sobota – Uroczystość Wszystkich Świetych, w tym dniu Msze Święte bedą odprawiane według porządku niedzielnego.
      • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1-2 Listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę oraz trzeba wypełnić warunki jak spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
    • Od 1-8 Listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyścu cierpiące.
    • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W czasie każdej Mszy Świętej w tym dniu będziemy modlić się za zmarłych „wypominanych”.
  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedzielę o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 17:30.
  • Można składać na wypominki za zmarłych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godzin modlitwy ( 9:15 lub 12:00). Na stoliku przed wejściem do kościoła są przygotowane kartki na wypominki. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion lub nazwisk, oraz zaznaczenie czy są to wypominki roczne czy jednorazowe.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową kościoła i zaplecza.
  • Dziękujemy Pani  Elżbiecie i Panu Antoniemu za sprzątanie kościoła, a panu Jerzemu za porządkowanie terenu wokół swiątyni.
  • Przed Kościołem Zespól Charytatywny rozprowadza znicze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej.