1 Niedziela Adwentu 30.11.2014 r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym przypada Święto Św. Andrzeja. Od dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
    • Początek tego okresu, który nazywamy Adwentem jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, które będziemy sprawować w naszej parafii w niedzielę o godz.8:00, a w dni powszednie o godz. 7:00. Przypominamy, że od Adwentu w naszym kościele nie będzie Mszy o godz.7:30.
    • Środa – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    • Czwartek – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy patronki górników i hutników.
    • Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o 7:00,17:00 i 18:00, spowiedź od 7:00 i od 16:00.
    • Sobota – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa i perwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się o godz.9:00. Zmianka Tajemnic Różańcowych o godz.17:25.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego Kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła, a panu Jerzemu za porządkowanie terenu wokół świątyni.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominamy, że ofiary, które złożycie z tej racji są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki i Pana Kościelnego za całoroczną pracę. Pragniemy podać do wiadomości, że Parafia nikogo nie upoważniła do sprzedaży opłatków w waszych domach.
  • Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie sprzedawał świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne oraz kalendarze. Dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.