5 Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015 r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Środa – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można zabrać przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Jeżeli ktoś zdecyduje się dokonać duchowej adopcji, proszony jest o wypełnienie deklaracji i złożenie jej w zakrystii.
  •  Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
    • Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15.
    • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17:30 a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00.
  • W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, plan rekolekcji można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
  • Nauki rekolekcyjne wygłosi  ks. Krzysztof Musiałek. Przez trzy dni na Mszach Świętych : Poniedziałek,Wtorek i Środę będziemy zbierać ofiary na potrzeby rekolekcji.
    • Plan Rekolekcji:
    • NIEDZIELA ( 22 marca)

8:00- Msza św. z nauką ogólną.
      9:30- Msza św. z nauką ogólną.
      11:00 - Msza św. z nauką dla dzieci.
      12:15- Msza św. z nauką ogólną.
      16:15- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
      17:00- Msza św. z nauką stanową dla małżonków powyżej 25 lat pożycia małżeńskiego.
      18:00- Msza św. z nauką ogólną.
      19:00- Nauka stanowa dla małżonków do 25 lat pożycia małżeńskiego.

• PONIEDZIAŁEK (23 marca)

8:00- Nauka dla dzieci z klas I-III
      9:00- Msza św. z nauką ogólną.
      11:30 – Nauka dla dzieci z klas IV-VI
      18:00-Msza św. z nauką ogólną.
      19:00- Nauka dla młodzieży i studentów.

• WTOREK (24 marca)

8:00 – nauka dla klas I-III
      9:00- Msza św. z nauką ogólną.
      11:10 – spowiedź dla dzieci z klas IV
      11:30 – nauka dla dzieci z klas IV-VI
      12:10 – spowiedź dla dzieci z klas V- VI
      16:00- Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
      18:00 Msza św. z nauką ogólną.
      19:00 Nauka dla młodzieży i studentów.

• ŚRODA (25 marca)

7:30 Spowiedź dla dorosłych.
      8:00 – Msza Św. dla dzieci z klas I-III
      9:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
      11:30 -Msza Św. dla dzieci z klas IV-VI
      15:00-17:00 - Spowiedź dla dorosłych.
      18:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz.11:00 w naszym kościele pragniemy zorganizować uroczystą procesję z palmami. Prosimy, aby dzieci i wszyscy inni wierni, którzy przyjdą na tę Mszę Świętą zgromadzili się przed wejściem do kościoła. Ogłaszamy konkurs na palmę największą i najpiękniejszą
    • W tym dniu przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu.
    • Zapraszamy na godz.20:00 na procesję  Drogi Krzyżowej . Procesja przejdzie trasą z kościoła, ulicami: Modrzewskiego, Reja, Jaracza, Solskiego i z powrotem Modrzewskiego.
  • Dziękujemy za ofiary składane na meble do zakrystii i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego kościoła.
  • Przed kościołem przedstawiciele Zespołu Charytatywnego sprzedają kartki świąteczne, palmy i zbierają jałmużnę wielkopostną na rzecz potrzebujących z naszej parafii.
  • Dziękujemy  młodzieży gimnazjalnej za sprzątanie naszego kościoła i zapraszamy chętnych w sobotę o godz.8:00.
  • Młodzież z klas I,II i III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy w naukach rekolekcyjnych dla młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
  • Gimnazjum nr 13 w Krakowie mieszczące się przy ul. Mackiewicza 15, zaprasza młodzież i rodziców na Dzień Otwarty szkoły w czwartek 26 Marca br. o godz. 18:00.
  • Żłobek „Kolorowa Przystań” na osiedlu Żabiniec w najbliższą środę 25 marca organizuje bezpłatne warsztaty świąteczne dla dzieci do 3 roku życia wraz z Rodzicami. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.