Niedziela Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015 r.

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
    • Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
    • Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
    • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    • Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • Nabożeństwa Majowe w naszym kościele:
    • w Niedzielę o godz.16:30
    • w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz.18:00
  • Dziękujemy za ofiary składane na meble do zakrystii i dofinansowanie innych prac związanych z budową kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • W ubiegłą niedzielę na rzecz Organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zebraliśmy do puszek kwotę 1630 zł.
  • Zaproszenie Organizatorów Marszu dla Życia:
    • 31 maja (czyli w przyszłą niedzielę) ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Będzie jednym z ponad 140 marszów, które tego dnia odbędą się w miastach w całej Polsce. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. W zeszłym roku towarzyszyło nam ponad 5000 osób.
      Marsz wyruszy o godz. 10:30 z Placu Matejki i przejdzie trasą: Plac Matejki - przecięcie ul. Basztowej - ul. Floriańska - Rynek Główny - ul.Grodzka - ul. Franciszkańska - ul. Straszewskiego - ul. Piłsudskiego - przecięcie Alei Trzech Wieszczów - Aleja 3 Maja.
      Po zakończeniu marszu serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny do Ogrodu Jordanowskiego, w ramach którego przygotowano cały szereg atrakcji! Przy tej okazji swoje świadectwa dadzą osoby zaangażowane w ruch pro-life.
      Zapraszamy wszystkich przekonanych o wartości i znaczeniu rodziny w życiu osobistym i społecznym.
      Spotkajmy się na Placu Matejki, 31 maja o godz. 10:00!