9 Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy 31.05.2015 r.

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz,. 16:30 zakończenie nabożeństw majowych.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika, w tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
    • Środa – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
    • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (Boże Ciało).
      • Procesja z Katedry wawelskiej na rynek krakowski wyruszy o godz.9:00.
      • W naszej parafii w tym dniu msze święte o godz.8:00,9;30,11:30,17:00 i o 18:00.
      • Procesja wyruszy po mszy świętej o godz.11:30 i przejdzie ulicami: Zdrowa, M. Bobrzeckiej, deptakiem pomiędzy M.Bobrzeckiej a Ks.Siemaszki, Ks.Siemaszki i z powrotem ul Zdrową.
      • Ołtarze:
        • I Ołtarz –ul. M. Bobrzeckiej nr.9 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.M. Bobrzeckiej.
          II Ołtarz –ul. Ks. Siemaszki nr.38 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks. Siemaszki nr.nieparzyste.
          III Ołtarz– ul.ks. Siemaszki nr.64 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks.Siemaszki – nr parzyste.
          IV Ołtarz–ul. ul Zdrowa 13- odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnicka i Pielęgniarek.

• Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów,dzieci w strojach komunijnych, osoby do niesienia feretronów. Zwracamy się z gorącą prośba do osób mieszkających przy trasie procesji aby zadbać o wystrój trasy oraz o nieparkowanie w tym czasie pojazdów w miejscach przejścia procesji.
    • Piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika i pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte w tym dniu o 7:00,17:00 i 18:00. Spowiedź od 7:00 i 17:00.
    • Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się o godz.9:00. Zmianka tajemnic Różańcowych o godz. 17:25.
  • Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  • Dziękujemy za ofiary składane na meble do zakrystii i dofinansowanie innych prac związanych z budową kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek z okazji Narodowego Święta Dziękczynienia. Zebrane ofiary będą przeznaczone na rzecz budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.