5 Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2016r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Sobota  Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
    • Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane:
      • Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15.
      • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17:30, a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00.
  • W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, plan rekolekcji można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
    • Nauki rekolekcyjne wygłosi  Ks.Prałat prof.dr.hab. Kazimierz Panuś wykładowca UJPII w Krakowie. Przez trzy dni na Mszach Świętych: Poniedziałek,Wtorek i Środę będziemy zbierać ofiary na potrzeby rekolekcji.
    • Plan Rekolekcji:
      • PONIEDZIAŁEK ( 14 marca )
        8:00- Nauka dla dzieci z klas I-III
        9:00- Msza św. z nauką ogólną.
        11:30 – Nauka dla dzieci z klas IV-VI
        18:00-Msza św. z nauką ogólną.
        19:00- Nauka dla młodzieży i studentów.

• WTOREK ( 15 marca )
        8:00 – nauka dla klas I-III
        9:00- Msza św. z nauką ogólną.
        11:10 – spowiedź dla dzieci z klas IV
        11:30 – nauka dla dzieci z klas IV-VI
        12:10 – spowiedź dla dzieci z klas V- VI
        16:00- Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
        18:00 Msza św. z nauką ogólną.
        19:00 Nauka dla młodzieży i studentów.

• ŚRODA ( 16 marca )
        7:30 Spowiedź dla dorosłych.
        8:00 – Msza Św. dla dzieci z klas I-III
        9:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
        11:30 -Msza Św. dla dzieci z klas IV-VI
        16:00-18:00 - Spowiedź dla dorosłych.
        18:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz.11:00 w naszym kościele pragniemy zorganizować uroczystą procesję z palmami. Prosimy, aby dzieci i wszyscy inni wierni, którzy przyjdą na tę Mszę Świętą zgromadzili się przed wejściem do kościoła. Ogłaszamy konkurs na palmę największą i najpiękniejszą.
    • W tym dniu przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu.
    • Zapraszamy na godz.20:00 na procesję  Drogi Krzyżowej . Procesja przejdzie trasą z kościoła, ulicami: Modrzewskiego, Reja, Jaracza, Solskiego i z powrotem Modrzewskiego.
  • Młodzież z klas I,II i III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy w naukach rekolekcyjnych dla młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
  • Młodzież z klasy II gimnazjum uczestniczy w piątek w mszy Świętej o godz. 18:00 a następnie w Drodze Krzyżowej w ramach spotkania przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania.
  • Przed kościołem przedstawiciele Zespołu Charytatywnego sprzedają kartki świąteczne, palmy i zbierają jałmużnę wielkopostną na rzecz potrzebujących z naszej parafii.
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku wykonania mebli do zakrystii.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.