8 Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy  22.05.2016r.

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić :
    • W dniu dzisiejszym w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W dzisiejszą niedzielę  rozpoczyna się w naszym dekanacie Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Peregrynacja ma miejsce w Parafii NMP Matki Kościoła na Prądniku Białym.
    • Nasza parafia została wyznaczona do czuwania przy symbolach w poniedziałek czyli jutro od godz. 12:00 -13:00. Bardzo prosimy parafian a szczególnie grupy Żywego Różańca do włączenia się w czuwanie. Szczegółowy plan peregrynacji w gablotce przed wejściem do kościoła.
    • Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
    • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (Boże Ciało).
      • Procesja z Katedry wawelskiej na rynek krakowski wyruszy o godz.9:00.
      • W naszej parafii w tym dniu msze święte o godz.8:00,9;30,11:30,17:00 i o 18:00.
      • Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz.11:30 i przejdzie ulicami: Zdrową, M. Bobrzeckiej, deptakiem pomiędzy M.Bobrzeckiej a Ks.Siemaszki, Ks.Siemaszki i z powrotem ul Zdrową.
      • Ołtarze:
        • I Ołtarz –ul. M. Bobrzeckiej nr.9 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.M. Bobrzeckiej.
        • II Ołtarz –ul. Ks. Siemaszki nr.38 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks. Siemaszki nr.nieparzyste.
        • III Ołtarz– ul.ks. Siemaszki nr.64 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks.Siemaszki – nr parzyste.
        • IV Ołtarz–ul. ul Zdrowa 13- odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnicka i Pielęgniarek.
      • Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów,dzieci w strojach komunijnych, osoby do niesienia feretronów. Zwracamy się z gorącą prośba do osób mieszkających przy trasie procesji aby zadbać o wystrój trasy oraz o nieparkowanie w tym czasie pojazdów w miejscach przejścia procesji.

• Od czwartku t.j. od uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku będziemy przeżywać na Mszy Św. o godz.18:00 Oktawę Bożego Ciała. W niedzielę procesja oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 11:00.

• Nabożeństwa Majowe w naszym kościele:
    • - w Niedzielę o godz.16:30
    • - w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz.18:00
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku wykonania mebli i drzwi do zakrystii.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i Panom:Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • W przyszłą niedzielę tj. 29 Maja po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.