8 Niedziela Zwykła 26.02.2017r.

 • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • Środa Popielcowa – w tym dniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia i pokuty.
   • Msze Święte w tym dniu o 7:00, 9:00, 17:00, 18:00
   • W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   • Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane: Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17:30 a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (koronka) będzie odprawiana przez okres postu w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
   • Zgodnie z ustaleniami Konferencji Episkopatu Polski okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
   • Rekolekcje w naszej wspólnocie będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu. 
  • Piątek – pierwszy piątek miesiąca- msze święte w tym dniu o godz. 7.00 , 17.00, 18.00. Spowiedź w tym dniu od 7.00 rano a popołudniu od 16.30.
   • Droga krzyżowa dla dzieci o 17.30 natomiast dla młodzieży i starszych po mszy o godz. 18.00. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ze wszystkich klas gimnazjum uczestniczy we Mszy św. o godz. 18.00. Po mszy spotkanie uczniów klasy III gimnazjum w salce na plebanii.
   • Również w piątek o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III połączone z wręczeniem modlitewników. W ramach spotkania rodzice i dzieci uczestniczą we Mszy św. i Drodze Krzyżowej.
  • Sobota – Święto Św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszych organów.
 • Dziękujemy Pani Elżbiecie oraz Panu Jerzemu i Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła. 
 • MOPS w Krakowie, pragnie podać do wiadomości o możliwości skorzystania z projektu „ W sile wieku”, który jest skierowany do niesamodzielnych mieszkańców Krakowa- szczegóły w gablotce na afiszu i ulotkach przy główny wyjściu z kościoła.