10 Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2017r

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
    • Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
    • Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
      • W środę o godzinie 18.45 próba liturgiczna młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.
    • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (Boże Ciało).
      • Procesja z Katedry wawelskiej na rynek krakowski wyruszy o godz.9:00.
      • W naszej parafii w tym dniu msze święte o godz. 8:00, 9:30, 11:30, 17:00 i o 18:00.
      • Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 11:30 i przejdzie ulicami: Zdrową, M. Bobrzeckiej, deptakiem pomiędzy M. Bobrzeckiej a Ks. Siemaszki, Ks. Siemaszki i z powrotem ul. Zdrową.
      • Ołtarze:

I Ołtarz – ul. M. Bobrzeckiej nr.9 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.M. Bobrzeckiej.
        II Ołtarz – ul. Ks. Siemaszki nr.38 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks. Siemaszki nr.nieparzyste.
        III Ołtarz – ul.ks. Siemaszki nr.64 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks.Siemaszki – nr parzyste.
        IV Ołtarz – ul. ul Zdrowa 13- odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnicka i Pielęgniarek.

• Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, osoby do niesienia feretronów. Zwracamy się z gorącą prośba do osób mieszkających przy trasie procesji aby zadbać o wystrój trasy oraz o nieparkowanie w tym czasie pojazdów w miejscach przejścia procesji.
      • Od czwartku t.j. od uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku będziemy przeżywać na Mszy Św. o godz.18:00 Oktawę Bożego Ciała. W niedzielę procesja oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 11:00.
  • Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszych organów.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i Panom:Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.