28 października 2012 do 3 listopada 2012

W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:

• W dniu dzisiejszym przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • Środa – o godz.17:30 zakończenie nabożeństw różańcowych.
  • Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1-wszego lub 2-ego Listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
    W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze Nasz, Wierzę oraz trzeba wypełnić warunki jak spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Od 1 do 8 Listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyścu cierpiące.
  • Piątek – wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny). W czasie każdej Mszy Świętej w tym dniu będziemy modlić się za zmarłych „ wypominanych". W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o 7:00, 7:30, 17:00 i 18:00. Spowiedź od 7:00 i 16:30. Do chorych udajemy się o godz.9:00.
  • Sobota – po Mszy Świętej wieczornej zmianka tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Patrona naszej parafii. Pragniemy podać do wiadomości że Suma Odpustowa, ku czci naszego Patrona zostanie odprawiona o godz. 12:15 przez Ks.Prałata Jan Dziaska byłego proboszcza z parafii Św. Jadwigi Królowej , który w tym roku obchodzi 50- lecie swego kapłaństwa, a kazanie wygłosi Ks. Kanonik Andrzej Olszowski, proboszcz parafii w Zielonkach.

Ks.Michał Kowalski wyraża nam wdzięczność za złożenie ofiary na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej. Kwotę która złożyliśmy to 6186 zł.

W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na rzecz budowy centrum Jana Pawła II-ego.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego kościoła.

Przed kościołem można nabyć znicze, które rozprowadza Zespół charytatywny a uzyskany dochód przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej.