5 Niedzila Zwykła 10.02.2013

W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

Poniedziałek – wspomnienie NMP z Lourdes.

Środa Popielcowa – w tym dniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu.

Msze Święte w tym dniu o 7:00,7:30,9:00,17:00 i o 18:00. Po każdej z Mszy Świętej będzie można zabrać do domu poświęcony popiół, a ofiary które wtedy złożycie jako jałmużnę wielkopostną przeznaczone będą dla potrzebujących z naszej parafii.

Każdego katolika obowiązuje w tym dniu post ścisły, a więc co do ilości i jakości pokarmów. Wielki post jest czasem nawrócenia i pokuty, zachęcamy wszytskim do udziału w nabożeństwach pokutnych.

W piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o 17.00 a dla starszych po Mszy wieczornej o 18.00. Gorzkie Żale w niedziele o godz.16:15. Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (koronka) będzie odprawiana przez okres postu w czwartek po Mszy Św wieczornej.

Rekolekcje – (misje) , które będziemy przeżywać przed Nawiedzeniem obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwi św Faustyny oraz Bł Jana Pawła II-ego, rozpoczynamy od przyszłej niedzieli.Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tych pierwszych misjach parafialnych. Przypominamy, że program tych uroczystości otrzymaliście w czasie wizyty duszpasterskiej. Jeżeli, ktoś nie ma tego programu , można zabrać go wychodząć z kościoła. Foldery są dostępne na stoliku przy wyjściu.

Program misji na Niedziele 17.02

8:00 –Msza Święta z nauką misyjną dla wszystkich

9:30 -Msza Święta z nauką misyjną dla wszystkich

11:00 -Msza Święta z nauką misyjną dla dzieci, po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci wraz z rodzicami

12:15 -Msza Święta z nauką misyjną dla wszystkich

16:15 –Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

17:00 -Msza Święta z nauką misyjną dla małżonków powyżej 25 lat pożycia

małżeńskiego

18:00 -Msza Święta z nauką misyjną dla wszystkich

19:00 –Nauka misyjna dla małżonków do 25 lat pożycia małżeńskiego

Nauki misyjne wygloszą Kapłani, którzy obecnie pracują na Ukrainie: Ks Paweł Antolak i Ks Mieczysław Frytek. Przez cztery dni na Mszach Świętych w Poniedziałek, Wtorek, Środe i Czwartek będziemy zbierać ofiary, które złożymy księżą Misjonarzą na potrzeby związane z ich pracą.

Odpust zupełny można uzyskać za udział w drodze krzyżowej oraz gorzkich żalach.

Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego kościoła.

W przyszłą niedziele o godz.18:45 spotkanie rodziców dzieci komunijnych w salce na plebani.