III NIEDZIELA ADWENTU (11.12.2022)

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Gaudete.
  • Poniedziałek – wspomnienie NMP z Guadalupe
  • Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

• Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

• Zapraszamy na Roraty w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do Dzieci i ich Najbliższych.

II. Raz jeszcze kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli pomocą mieszkańców Plebanówki na Ukrainie. Za wszystkie dary materialne i pieniężne – do tej pory zebrano 13 137 zł – Bóg zapłać. Dziękujęmy także osobom z parafialnej grupy charytatywnej za zaangażowanie i koordynowanie zbiórki na Ukrainę.

Przypominamy, że w Adwencie pragniemy również objąć pomocą najbardziej potrzebujących naszych parafian poprzez przygotowanie darów na święta Bożego Narodzenia. Na ten cel zostaną przekazane ofiary z dochodu świec Caritas. Dary w postaci żywności długoterminowej można jeszcze składać w zakrystii przez najbliższy tydzień, pół godziny przed Mszami wieczornymi: od wtorku do soboty. Datki pienężne na ten cel można składać do skarbonki na filarze pod chórem.

III. W zakrystii po Mszy Świętej, można jeszcze nabyć świece Caritas oraz opłatki wigilijne. Dzieci z parafialnej scholki rozprowadzają dzisiaj sianko na stół wigilijny.

IV. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze "Gościa Niedzielnego" bardzo ciekawy artykuł o historii uchwalania poszczególnych dogmatów maryjnych, jak Kościół stopniowo odkrywał postać Maryi i pokazywał Ją ludziom, a ludzie wraz z Kościołem dorastali do zrozumienia Jej roli oraz kolejna odsłona adwentowego cyklu, tym razem o radości.

V. Dziękujemy za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii oraz za porządki w kościele. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

VI. W ostatnim czasie do wieczności odeszła śp. Urszula Rapacz. Wieczny odpoczynek...

Intencje mszalne (11-17.12.2022)

Niedziela (11.12.2022)

8:00   + Urszula STRYCHARZ, 1. rocz. śmierci