UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2022 r.

I. W liturgii Kościoła:

• Dzisiaj celebrujemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego czyli o 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 i 18:00.

• Poniedziałek - Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w tym dniu również według porządku niedzielnego, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II-go w Krakowie.

• Wtorek - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

• Środa - święto Świętych Młodzianków, męczenników.

• Piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

• Sobota – siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego oraz wspomninie św. Sylwestra I, papieża. Msza św. na zakończenie roku o godz. 18.00. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie bądź recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobro.

II. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc okazaną naszym potrzebującym Siostrom i Braciom w Ukrainie. 18 grudnia br. zostały nam przekazane podziękowania od mieszkańców Plebanówki: "Dobre czyny nie zostają niezauważalne one jak latarnie morskie pokazują drogę tym którzy czekają na pomoc. Jesteśmy pewni, że Wasz przykład jest też wzorem dla innych dobroczyńców. Udzielając nam pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie darujecie nam nie tylko pomoc materialną ale dajcie nadzieję, że razem pokonamy wszelkie trudności. Niech Wasza dobroć i szczodrość powróci do Was stokrotnie.

Życzymy Wam wszelkiego dobra, zdrowia, rozwoju i jak najwięcej ciepła na Waszych życiowych drogach.

Mamy nadzieje na dalszą twórczą współpracę w ramach podtrzymania naszej wspólnoty.

Z szacunkiem i wdzięcznością

starosta plebanowskiego okręgu Halina Bachmat i mieszkańcy wioski i gminy".

III. "Bóg zapłać" również za dary, które zostały przekazane dla osób potrzebujących z naszej parafii.

IV. Dziękujemy za odśnieżenie placu przykościelnego, sprzątanie naszego kościoła, świąteczną dekorację oraz wykonanie szopki.

V. W poszerzonym, świąteczno-noworocznym wydaniu "Gościa Niedzielnego" szczególnie polecamy wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie siostry zakonne pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie oraz artykuły o istocie świąt Bożego Narodzenia. Podwójny numer Gościa o powiększonej objetości kosztuje 15 zł.

VI. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Witold Szostak, śp. Waldemar Rudnicki i śp. Helena Krzemińska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

• Życzymy zdrowych, radosnych i pełnych nadziei Świąt  Narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech Dzieciątko Jezus błogosławi na każdy dzień i uczy nas dzielić się miłością z naszymi Braćmi i Siostrami.                                                                                                                                                                                                                                                                   PROGRAM ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH

• Środa 28.12.2022

• Ks. Szymon – ul. M. Bobrzeckiej 1 /od mieszkania nr 1/ od godz. 12.00
    Ks. Michał – ul. M. Bobrzeckiej 7/od mieszkania nr 1/ od godz. 8.30

Czwartek 29.12.2022

• Ks. Andrzej – ul. M. Bobrzeckiej 5 /od mieszkania nr 1/ od godz. 15.00

• Ks. Szymon – ul. M. Bobrzeckiej 9 /od mieszkania nr 1/ od godz. 8.30

• Ks. Michał – ul. M. Bobrzeckiej 3 /od mieszkania nr 1/ od godz. 8.30

Piątek 30.12.2022

• Ks. Andrzej – ul. Zdrowa 2 A /od mieszkania nr 1/ od godz. 15.00

• Ks. Szymon – ul. Biała i ul. Korczaka (domki rodzinne i Dom Pogodnej Jesieni) od godz. 8.30.

• Ks. Michał – ul. F. Nila 1 B /od mieszkania nr 1/ od godz. 8.30.

Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne prosimy załatwiać po Mszy Świętej.

Intencje mszalne (25-31.12.2022)

Niedziela (25.12.2022)

8:00 +Romana WOŁOWICZ (1 r. śm.)

9:30 +Agnieszka JANICZEK

11:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo opiekę Matki Bożej dla Grażyny, jej córek i wnuczek

12:15 Za Parafian

17:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Kamil BANIA

Poniedziałek (26.12.2022)

8:00 ++ Ludwik i Józefa BRACHOWSCY oraz Wanda ZASADNA

9:30 ++Szczepan, Apolonia, Jan

11:00 ++Franciszka i Aleksander JANECKI

12:15 Za Parafian

17:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Maciej TOPA

Wtorek (27.12.)

7:00 + Adela ZIEMBLA

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Śp. Bracia: Julian i Stanisław

Środa (28.12.)

7:00 +Bronisława KRAWCZYK

18:00 +Helena, Julian, Helena, Ryszard i Adam

Czwartek (29.12.)

7:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Wiktoria (7 r. śm.)

Piątek (30.12.)

7:00 +Karol BANIA