I. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• Niedziela - Dzisiaj po Mszy o godz. 12.15 do Mszy wieczornej o godz. 17.00 w naszym kościele trwa 40-godzinne nabożeństwo. Zachęcamy do spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

• Środa Popielcowa – w którą rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka w tym dniu, w ramach jałmużny wielkopostnej, przeznaczona będzie na osoby potrzebujące pomocy z naszej parafii.

• Wielki Post jest czasem nawrócenia i pokuty, zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pokutnych:

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.30, a dla starszych po Mszy Świętej o godz. 18.00.

II. Rekolekcje w naszej wspólnocie będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu.

• W Wielkim Poście zachęcamy również do pielgrzymowania szlakiem Kościołów Stacyjnych. Msze św. i adoracje będą sprawowane w wyznaczonych kościołach Krakowa. Tegoroczne hasło to "Cisza dla Krakowa". Szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła i na plakacie.

III. Dzisiejszym numer "Gościa Niedzielnego wprowadza w tematykę Wielkiego Postu. Warto przeczytać m. in. o tym, skąd się wziął zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa. Do nabycia jest również miesięcznik dla dzieci "Mały Gość".

IV. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących sie do I Komunii. Natomiast w przyszlą niedzielę na Mszy o godz. 11,00 nastąpi poświecenie książeczek do nabożenstwa dla dzieci przygotowujacych sie do I Komunii w naszej parafii.

V. Zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek o 19.30.

VI. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka pokutna kapłanów do sanktuariów naszej Archidiecezji, z tej racji w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

VII. "Bóg zapłać" wszystkim, którzy wsparli ofiary trzęsienia ziemi. W sumie jako parafia przekazaliśmy na poszkodowanych kwotę 6 715 zł.

VIII. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w załadowaniu darów na Ukrainę oraz za sprzątanie i dekorację naszego kościoła.

IX. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. W ostatnim czasie zostały zakupione szaty liturgiczne (trzy ornaty) oraz pateny.

X. W ostatnim czasie do wieczności odeszli Śp.: +Marta CHWASTEK i +Franciszek KOBOS. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu... Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...