Msze święte

Niedziele i święta
8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, 18:00
Dni robocze:
7:00, 18:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, wtorek, środa
16:30 - 17:30
sobota
10:00 - 11:00

Parafia świętego
Karola Boromeusza
w Krakowie
ul. Zdrowa 31
tel. 12 416 35 38

"O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: Daj Mi się napić – prosiłabyś Go wówczas, a dałby Ci wody żywej"(J 4, 10) komentarz

4 Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017r.

  • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się od godz. 9.00. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.20.
    • Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane:
      • Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15.
      • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17:30 a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00.
  • Od przyszłej niedzieli w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne wygłosi O. Eligiusz Ryszard Dymowski OFM.
    • Plan Rekolekcji wielkopostnych
      • NIEDZIELA ( 02 kwietnia)
        8:00- Msza św. z nauką ogólną.
        9:30- Msza św. z nauką ogólną.
        11:00 - Msza św. z nauką dla dzieci.
        12:15- Msza św. z nauką ogólną.
        16:15- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
        17:00- Msza św. z nauką stanową dla małżonków powyżej 25 lat pożycia małżeńskiego.
        18:00- Msza św. z nauką ogólną.
        19:00- Nauka stanowa dla małżonków do 25 lat pożycia małżeńskiego.

      • PONIEDZIAŁEK ( 03 kwietnia)
        8:00- Nauka dla dzieci z klas I-III
        9:00- Msza św. z nauką ogólną.
        11:30 – Nauka dla dzieci z klas IV-VI
        18:00-Msza św. z nauką ogólną.
        19:00- Nauka dla młodzieży i studentów.

      • WTOREK ( 04 kwietnia)
        8:00 –Nauka dla klas I-III
        9:00- Msza św. z nauką ogólną.
        11:10 – Spowiedź dla dzieci z klas IV
        11:30 – Nauka dla dzieci z klas IV-VI
        12:10 – Spowiedź dla dzieci z klas V- VI
        16:00- Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
        18:00 Msza św. z nauką ogólną.
        19:00 Nauka dla młodzieży i studentów.

      • ŚRODA ( 05 kwietnia )
        7:30 Spowiedź dla dorosłych.
        8:00 Msza Św. dla dzieci z klas I-III
        9:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
        11:30 Msza Św. dla dzieci z klas IV-VI
        16:00-18:00 - Spowiedź dla dorosłych.
        18:00 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji

    • Plan rekolekcji można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
    • Bardzo Prosimy rodziców dzieci uczęszczających na nauki rekolekcyjne o pomoc w zabezpieczeniu przejścia dzieci ze szkoły do kościoła.
    • Przez trzy dni na Mszach Świętych w Poniedziałek,Wtorek i Środę będziemy zbierać ofiary  na potrzeby rekolekcji.
  • Przed kościołem młodzież sprzedaje, palmy i zbiera ofiary na jałmużnę wielkopostną dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. 
  • Dziękujemy właścicielom sklepu „Carrefour Express” przy ul. Modrzewskiego 2 i sklepu „Biedronka” przy ul. Żabiniec 93 za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszych organów.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • W Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz.20:00 pragniemy zorganizować procesję  Drogi Krzyżowej . Procesja przejdzie trasą z kościoła, ulicami: Modrzewskiego, Reja, Jaracza, Solskiego i z powrotem Modrzewskiego.
    • Zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności młodzież i studentów do włączenia się w organizację tej Drogi krzyżowej. Szczegóły w zakrystii u Ks. Roberta.
  • Za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00  zapraszamy studentów na spotkanie w salce na plebanii.

3 Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017r.

  • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
    • Sobota –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
    • Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane:
      • Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15.
      • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17:30 a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00.
  • Od przyszłej niedzieli przed kościołem młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie sprzedawała palmy, i zbierała jałmużnę wielkopostną . Dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. W najbliższy piątek i sobotę t.j. 24 i 25 marca w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności – Caritas Archidiecezji Krakowskiej, młodzież gimnazjalna będą zbierać żywność w „Carrefour Express” przy ul. Frycza Modrzewskiego 2 i w sklepie „Biedronka” przy ul. Żabiniec 93. Zbiórka zostanie przeprowadzona w piątek w godzinach od 16.00 do 20.00 natomiast w sobotę od 10.00 do 18.00.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę organów i dofinansowanie innych prac związanych z wykańczaniem naszego kościoła. 
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.

2 Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017r.

  • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane:
      • Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15.
      • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17:30 a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00.
  • Spotkanie uczniów klas II gimnazjum w piątek po drodze krzyżowej dla starszych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. 
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę organów i dofinansowanie innych prac związanych z wykańczaniem naszego kościoła.
  • Dziś po Mszy św. o godzinie 18.00 zapraszamy studentów na kolejne spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego.

8 Niedziela Zwykła 26.02.2017r.

  • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Środa Popielcowa – w tym dniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia i pokuty.
      • Msze Święte w tym dniu o 7:00, 9:00, 17:00, 18:00
      • W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
      • Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane: Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16:15. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17:30 a dla starszych po Mszy Świętej o godz.18:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (koronka) będzie odprawiana przez okres postu w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
      • Zgodnie z ustaleniami Konferencji Episkopatu Polski okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
      • Rekolekcje w naszej wspólnocie będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu. 
    • Piątek – pierwszy piątek miesiąca- msze święte w tym dniu o godz. 7.00 , 17.00, 18.00. Spowiedź w tym dniu od 7.00 rano a popołudniu od 16.30.
      • Droga krzyżowa dla dzieci o 17.30 natomiast dla młodzieży i starszych po mszy o godz. 18.00. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ze wszystkich klas gimnazjum uczestniczy we Mszy św. o godz. 18.00. Po mszy spotkanie uczniów klasy III gimnazjum w salce na plebanii.
      • Również w piątek o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III połączone z wręczeniem modlitewników. W ramach spotkania rodzice i dzieci uczestniczą we Mszy św. i Drodze Krzyżowej.
    • Sobota – Święto Św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszych organów.
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie oraz Panu Jerzemu i Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła. 
  • MOPS w Krakowie, pragnie podać do wiadomości o możliwości skorzystania z projektu „ W sile wieku”, który jest skierowany do niesamodzielnych mieszkańców Krakowa- szczegóły w gablotce na afiszu i ulotkach przy główny wyjściu z kościoła.

7 Niedziela Zwykła 19.02.2017r.

  • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Środa – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
    • Czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła. 
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę organów i dofinansowanie innych prac związanych z wykańczaniem naszego kościoła.
  • Za tydzień w niedziele po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie ze studentami w ramach duszpasterstwa akademickiego.

6 Niedziela Zwykła 12.02.2017r.

  • W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Wtorek – Święto Świętych Cyryla, Mnicha, Metodego Biskupa, patronów Europy.
  • Dziękujemy za ofiary składane na rzecz budowy organów. 
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.

4 Niedziela Zwykła 29.01.2017r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Wtorek – wwspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
    • Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego i zakończenie. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze Święte w tym dniu o 7:00,9:00,17:00 i 18:00. Na każdej Mszy Świętej będziemy święcić gromnice.
    • Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte w tym dniu o 7:00,17:00 i 18:00. Spowiedź od 7:00 i 16:30.  Wyjątkowo w tym miesiącu udajemy się do chorych w piątek od godz.9.00.
    • Sobota – pierwsza sobota miesiąca. O godz 17:20 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy studentów na spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego.
  • Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
    • Poniedziałek 30.01
      Ks. Proboszcz – ul. Prądnicka 68a (cały blok) – od godz.15:00

  • Dziękujemy za ofiary składane na rzecz budowy organów. 
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • WW ubiegłą niedzielę na rzecz misji ze sprzedaży pamiątek oraz datków zebrano kwotę 8048,21 zł. Składane serdeczne Bóg zapłać.

3 Niedziela Zwykła 22.01.2017r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła.
    • Środa – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
    • Czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
    • Piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
    • Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
      • W tym dniu o godz. 11 odbędzie się Ingres Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do Katedry na Wawelu. Nowy metropolita krakowski zaprasza wszystkich wiernych na tą uroczystość.
  • Z wizytą duszpasterską w tym tygodniu udajemy się:
    • Poniedziałek 23.01
      Ks. Proboszcz – ul. Modrzewskiego 6 od godz. 15.00
      Ks. Robert – ul. Pielęgniarek 5, 6, 2

    • Wtorek 24.01
      Ks. Proboszcz – ul. F. Nila 7,10

    • Środa 25.01
      Ks. Proboszcz -ul. F.Nila 12 – od godz.15:00
      Ks. Robert – ul. Siemaszki 41 cały blok- od godz.15.00

    • Czwartek 26.01
      Ks. Proboszcz- ul. Kluczborska 33 - od godz. 15:00

    • Piątek 27.01
      Ks. Proboszcz – ul. Modrzewskiego 8 – od godz.15:00

    • Sobota 28.01
      Ks. Robert – ul. Kluczborska 25, 27, 29, 31 od godz.10:00

  • Przypominamy, że z racji kolędy kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy pilne załatwiane są po Mszach Świętych. 
  • W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Theoitme Apako, misjonarza, kombonianina, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary do puszki na rzecz Misji.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy studentów po Mszy św. o godzinie 18.00 na kolejne spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszych organów.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła. 

2 Niedziela Zwykła 15.01.2017r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
    • Sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • Z wizytą duszpasterską w tym tygodniu udajemy się:
    • Poniedziałek 16.01
      Ks. Proboszcz – ul. Solskiego 11 i Reja 13 – od godz.15:00
      Ks. Robert – ul. F. Nila 15– od godz.16:00
      Ks. Artur – ul. Żabiniec 38 – od godz.16:00

    • Wtorek 17.01
      Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 54a, 46a, 56, 58, 60, 62, 64 – od godz. 15:00
      Ks. Robert – ul. Solskiego 8, 8a, 9, 16 od godz. 17.00
      Ks. Artur – ul. M. Reja 15 – od godz.15:00

    • Środa 18.01
      Ks. Proboszcz -ul. Żmujdzka – od godz.15:00
      Ks. Robert - ul. Prądnicka 58– od 15.00
      Ks. Artur - ul.Żabiniec 69- od godz. 16:00

    • Czwartek 19.01
      Ks. Proboszcz – ul. Ks.Reja 9– od god.15:00
      Ks.Robert – ul.Prądnicka 27, 29, 31, 43, 43a, 45, 47, 48, 50, 60, 62 - od godz. 16:00
      Ks. Artur – ul. Solskiego 3 – od godz.15:00

    • Piątek 20.01
      Ks. Proboszcz – ul. F. Nila 1B– od godz.15:00
      Ks. Robert – ul. F. Nila 3 – od godz.18:30
      Ks. Artur – ul. Żabiniec 71– od godz.16:00

    • Sobota 21.01
      Ks. Proboszcz – ul. Żabiniec od ul. Jaracza plus blok 64a, 64b, 66 – od godz.10:00
      Ks. Robert – ul. Biała i domki jednorodzinne przy ul. Korczaka i DPJ – od godz. 10:00
      Ks. Artur - ul. Prądnicka 61, 61a, 69, 71, 73, 75, 77, 79, 81, 83, 87, 89, 97, 125 i Lekarska – od godz. 10.00

  • Informujemy, że z racji kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po Mszach Świętych. 
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Theotime Apako, misjonarza kombonianina. Ks. Theotime będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy Świętej i zbierał ofiary do puszki na rzecz Misji.
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy naszych organów.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panom Antoniemu i Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła. 

Święto Chrztu Pańskiego 08.01.2017r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W dniu dzisiejszym kończy się w liturgii okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się okres zwykły.
  • Z wizytą duszpasterską w tym tygodniu udajemy się:
    • Poniedziałek 09.01
      Ks.Proboszcz - ul. Solskiego 4,5,6 - od godz.15:00
      Ks.Robert - ul. M. Reja 19 – od godz.16:00
      Ks.Artur - ul. Konecznego 6, 8 – od godz.16:00

    • Wtorek 10.01
      Ks.Proboszcz - ul. Ks. Siemaszki 25A – od godz.15:00
      Ks.Robert – ul. M. Reja 11 – od godz.16:00
      Ks.Artur – ul. M. Bobrzeckiej 3– od godz.15:00

    • Środa 11.01
      Ks.Proboszcz - ul. Ks. Siemaszki 46,48,50,52– od godz.15:00
      Ks. Robert - ul. Ks. Siemaszki 54 od godz. 15.00
      Ks.Artur – ul. Żabiniec 101, 101a, 101b, 101c– od godz.16:00

    • Czwartek 12.01
      Ks.Proboszcz - ul. M. Bobrzeckiej 9– od god.15:00
      Ks.Robert - ul. Konecznego 2,4– od godz.16:00
      Ks.Artur – ul. Żabiniec 101d, 101e, 101f, 101g– od godz.16:00

    • Piątek 13.01
      Ks.Proboszcz-ul. M. Borzeckiej 5– od godz.15:00
      Ks.Robert- ul. F. Nila 9 – od godz.16:00
      Ks.Artur-ul. M. Bobrzeckiej 7 – od godz.15:00

    • Sobota 14.01
      Ks.Proboszcz - ul. Żabiniec do ul. Jaracza – od godz.10:00
      Ks.Robert - ul. Jaracza 24 i domki szeregowe obie strony od godz. 10.00
      Ks.Artur - ul. F. Nila 14– od godz.10:00

  • Informujemy, że z racji kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po Mszach Świętych. 
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Pragniemy poinformować , że od dnia jutrzejszego rozpoczynają się pracę związane z budową organów , dlatego wejście na chór i schody będzie zamknięte do momentu zakończenia prac.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszych organów. 

Nowy Rok 01.01.2017r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Dziś przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
    • Poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorz z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
    • Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte w tym dniu będą odprawiane jak w niedzielę o 8:00, 9:00, 11:00, 12:15, 17:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Misji. 
      • Przed kościołem Oaza Dzieci Bożych będzie rozprowadzała poświęconą kredę i kadzidło.
  • Z wizytą duszpasterską w tym tygodniu udajemy się:
    • Poniedziałek 02.01
      Ks.Proboszcz -ul.Modrzewskiego 3 – od godz.15:00
      Ks.Robert -ul.F. Nila 1A – od godz.16:00
      Ks.Artur– ul.Prądnicka 99 – od godz.15:00

    • Wtorek 03.01
      Ks.Proboszcz -ul.Prądnicka 49, 51, 53, 53a, 55, 57, 59, 64, 66, 66a, 68, 70, 74a – od godz.15:00
      Ks.Robert -ul.Solskiego 7– od godz.16:00
      Ks.Artur -u. Solskiego 10, 12,14 – od godz.15:00

    • Środa 04.01
      Ks.Proboszcz -ul.Prądnicka 95 – od godz. 15:00
      Ks.Robert – ul.Solskiego 13 – od godz. 18:30
      Ks.Artur- ul.Reja 12, 17 od godz. 16:00

    • Czwartek 05.01
      Ks.Proboszcz-ul. Siemaszki 30b – od godz.15:00
      Ks.Artur -ul.Fieldorfa Nila 17,11– od godz.16:00

    • Sobota 07.01
      Ks.Proboszcz -ul.Ks. Siemaszki 37 cały blok – od godz.10:00
      Ks.Robert -ul. Zdrowa – domki jednorodzinne – od godz.10:00
      Ks.Artur -ul. Ks. Siemaszki 33 cały blok – od godz.10:00

  • Przypominamy, że z racji kolędy kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy pilne załatwiane są po Mszach Świętych.
  • Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszej światyni.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła. 

4 Niedziela Adwentu 18.12.2016r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Od Poniedziałku do Piątku – spowiadamy od 7:00 do 7.45 i 17:00 do 18.30 a do chorych udajemy się w Piątek o godz. 9:00.
    • W sobotę – przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00 z której składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.
      • Zachęcamy do religijnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, wspólnej modlitwy, łamania opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd.
    • W Niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego czyli o 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 i 18:00.
    • W Poniedziałek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Święte w tym dniu również według porządku niedzielnego, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II-go w Krakowie.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, a przed kościołem Oaza Dzieci Bożych rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny.
  • Dziękujemy Panom pracującym przy budowie ogrodzenia Parafii.
  • Dziękujemy za ofiary składane na wykończenie naszego Kościoła. 
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, a przed kościołem Oaza Dzieci Bożych rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny, natomiast młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania sprzedaje świece Caritas.
  • Zostały jeszcze świece wigilijne Caritas, które można nabyć przed wejściem do kościoła. Przypominamy, ze ofiary przeznaczone są dla potrzebujących z naszej parafii i na dzieła "Caritasu".

3 Niedziela Adwentu 11.12.2016r.

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni o życie chrześcijańskie rodzin. W czasie odmawiana modlitwy wiernych będziemy modlić się w tej intencji.
    • Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
    • Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża,prezbitera i doktora Kościoła.
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas II gimnazjum w piątek o godz. 18:00 w salce na plebanii.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy Panom pracującym przy budowie ogrodzenia Parafii.
  • Dziękujemy za ofiary składane na wykończenie naszego Kościoła. 
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, a przed kościołem Oaza Dzieci Bożych rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny, natomiast młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania sprzedaje świece Caritas.
  • Dziękujemy właścicielom sklepów: Biedronka i Carrefour Express za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności dla potrzebujących z naszej parafii.
  • Zapraszamy studentów na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 18:00 do salki na plebanie.

Przygotowanie do bierzmowania 2017/2018

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy III i II gimnazjum oraz z klasy VII SP uczestniczy w Mszy św. w każdy pierwszy Piątek miesiąca o godz. 18.00.

Spotkanie dla klas III i II gimnazjum zawsze w pierwszy piątek miesiąca po Mszy o godz. 18.00 natomiast dla klas VII SP w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00.

Błogosławieństwo Dzieci Rocznych

W każdą 4 niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.15 będziemy błogosławić dzieci roczne. Chętnych rodziców z dziećmi rocznymi zapraszamy do zgłoszenia takiego dziecka do błogosławieństwa w kancelarii parafialnej.

Nabożeństwa w naszym kościele

Wszystkie nabożeństwa odbywają się po mszy wieczornej o godz. 18.

Poniedziałek - wezwania do św. Karola Boromeusza
Wtorek - litania do św. Jana Pawła II
Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek - koronka do Bożego Miłosierdzia

Numer konta do wpłat na rzecz budowy kościoła

79 2030 0045 1110 0000 0033 9250

Początek strony