Triduum Paschalne
Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00
Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Od 23.00 do 24.00 zapraszamy na Godzinę Świętą
Wielki Piątek - obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od 8.00.
15.00 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia
Liturgia Męki Pańskiej o 18.00
(Liturgia słowa, adoracja krzyża, obrzęd Komunii św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu).
Porządek adoracji Pana Jezusa w Grobie:
20.00 – 21.00 schola Nazaret
21.00 – 22.00 Krąg Biblijny
22.00 – 23.00 ul. Ks. Siemaszki (numery parzyste)
23.00 – 24.00 ul. Ks. Siemaszki (numery nieparzyste)
00.00 – 01.00 ul. Zdrowa (domki + bloki), Biała, Korczaka, Żmujdzka
01.00 – 02.00 ul. Reja, Bobrzeckiej
02.00 – 03.00 ul. Modrzewskiego
03.00 – 04.00 ul. Solskiego, Konecznego
04.00 – 05.00 ul. Żabiniec (domy + bloki 38, 64 i 66), Jaracza
05.00 – 06.00 ul. Żabiniec (bloki od 69 do 91)
06.00 – 07.00 ul. Prądnicka, Pielęgniarek, Żabiniec (bloki 101)
07.00 – 08.00 ul. Nila, Kluczborska
08.00 – 09.00 Żywy Różaniec
Wielka Sobota - błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych od 10.00 do 15.00 co 30 minut.
Zachęcamy również w tym dniu do zachowania postu.
Uroczysty obchód Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00
(poświęcenie ognia i paschału, liturgia słowa, liturgia chrzcielna, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, liturgia eucharystyczna, procesja rezurekcyjna). Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.00.
I. Niedziela: na Mszach św. poświęcenie palm. Uroczysta Procesja na Mszy o godz. 11.00. Dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:15.
Zapraszamy również dzisiaj na Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla. Rozpoczęcie przy kościele o godz. 19:30. Rozważania poprowadzi tegoroczny rekolekcjonista ks. Andrzej Gołębiowski.
II. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu:
Poniedziałek, Wtorek, Środa – 30 min. przed poranną Mszą oraz od godz. 17.00 do 18.00.
W Wielki Czwartek od godz. 7.00 do 8.00 oraz 17.00 do 17.45 oraz od 22.00 do 22.45. Prosimy nie odkładać spowiedzi przedświatecznej na ostatnią chwilę. W Wielkim Tygodniu ze względu na spowiedź, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Konieczne i pilne sprawy prosimy zgłaszać po Mszach wieczornych w zakrystii.
III. Zachęcamy do udziału w obchodach Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Od 23.00 do 24.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
Wielki Piątek - obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od 8.00. 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia
Liturgia Męki Pańskiej o 18.00 (Liturgia słowa, adoracja krzyża, obrzęd Komunii św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu).
Porządek adoracji Pana Jezusa w Grobie:
20.00 – 21.00 schola Nazaret
21.00 – 22.00 Krąg Biblijny
22.00 – 23.00 ul. Ks. Siemaszki (numery parzyste)
23.00 – 24.00 ul. Ks. Siemaszki (numery nieparzyste)
00.00 – 01.00 ul. Zdrowa (domki + bloki), Biała, Korczaka, Żmujdzka
01.00 – 02.00 ul. Reja, Bobrzeckiej
02.00 – 03.00 ul. Modrzewskiego
03.00 – 04.00 ul. Solskiego, Konecznego
04.00 – 05.00 ul. Żabiniec (domy + bloki 38, 64 i 66), Jaracza
05.00 – 06.00 ul. Żabiniec (bloki od 69 do 91)
06.00 – 07.00 ul. Prądnicka, Pielęgniarek, Żabiniec (bloki 101)
07.00 – 08.00 ul. Nila, Kluczborska
08.00 – 09.00 Żywy Różaniec
Wielka Sobota - błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych od 10.00 do 15.00 co 30 minut. Zachęcamy również w tym dniu do zachowania postu.
Uroczysty obchód Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 (poświęcenie ognia i paschału, liturgia słowa, liturgia chrzcielna, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, liturgia eucharystyczna, procesja rezurekcyjna). Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
IV. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.00.
V. Wczoraj dwaj nasi parafianie otrzymali błogosławieństwo Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie. Pamiętajmy w modlitwie o Panu Łukaszu oraz Panu Wojciechu.
VI. Dziękujemy za złożone dary w postaci żywności długoterminowej dla najbardziej potrzebujących naszych parafian oraz pomoc w przygotowaniu i dostarczeniu 22. paczek świątecznych.
VII. Wyrażamy swoją wdzięczność za sprzątanie naszego kościoła, kapliczki oraz ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii.
VIII. "Bóg zapłać" za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki na filarze pod chórem.
IX. Z prasy katolickiej dostępne są: "Gość Niedzielny" z dodatkiem, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Jest jeszcze dostępny dwumiesięcznik "Historia Kościoła" oraz miesięcznik dla dzieci "Mały Gość" (w dodatku plakat z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego).
VIII. W ostatnim czasie do wieczności odszeszedł śp. Antoni KRUPA. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie...
Intencje mszalne (24.03-31.03.2024)
WIELKI TYDZIEŃ
Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej (24.03)
8:00 + Robert i Kazimierz GRABIARZ
9:30 + Franciszka PAPROCKA (greg. 29)
11:00 + Janina (19 rocznica śmierci) i Wiktor CYMER (12 rocznicę śmierci)
12:15 Za Parafian
17:00 + Salomea i Władysław KANCZURA
18:00 + Wojciech (31 rocznica śmierci)
Welki Poniedziałek (25.03)
7:00 + Emil JANECKI
7:00 + Franciszka PAPROCKA (greg. 30)
18:00 + Anna STRESZEWSKA
Wielki Wtorek (26.03)
7:00 + Eugeniusz LELITO, Barbara MAJDA, Maria PODOBIŃSKA, Henryk DYBIEC oraz zmarli z rodzin DYBIEC i LELITO
18:00 + Barbara JAJEŚNICA
Wielka Środa (27.03)
7:00 + Marek KĘDZIORA
18:00 + Henryk GLANOWSKI (9 rocznica śmierci)
18:00 + Helena i Maciej STARMACH
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK (28.03)
NIE MA W TYM DNIU MSZY PORANNEJ !
18:00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ
1) W intencji Kapłanów posługujących w naszej parafii - od Kręgu Biblijnego
2) Intencja dziękczynna za otrzymane łaski i dalsze błogosławieństwo Boże dla Anny w rocznicę chrztu
3) + Anna STRESZEWSKA
WIELKI PIĄTEK (29.03)
18:00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ
WIELKA SOBOTA (30.03)
20:00 WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC
1) + Danuta (1 rocznica śmierci)
2) W intencji Katarzyny – w rocznicę urodzin
WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31.03)
8:00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej oraz zdrowie dla Jolanty i jej rodziny
9:30 + Agnieszka JANICZEK
11:00 + Zbigniew i Roman RYBKA
12:15 Za Parafian
17:00 + Kazimiera i Andrzej BANDURA, Marianna i Henryk KAŹMIERCZAK oraz Julia i Kazimierz PIETRZYK
18:00 + Maria i Henryk GRUDZIEŃ oraz zmarli rodzice
18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
• przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy
• adoracja w Ciemnicy do 22:00
8:00 – 17:00 – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
17:00 – Liturgia Wielkiego Piątku
• Droga Krzyżowa
• liturgia słowa
• adoracja krzyża
• obrzęd Komunii świętej
• przeniesienie Pana Jezusa do Grobu
Porządek adoracji Pana Jezusa w Grobie:
20:00 – 21:00 - Oaza Ruchu Światło – Życie
21:00 – 22:00 – Rada Parafialna, Róże Kobiet
22:00 – 23:00 – ul. Ks. Siemaszki 27, 27 A, ul. Pielęgniarek
23:00 – 24:00 – ul. M. Bobrzeckiej, F. Nila
00:00 – 01:00 –ul. Modrzewskiego, Ks. Siemaszki 33, Konecznego
01:00 – 02:00 – ul. Żmujdzka, Żabiniec, Jaracza, Solskiego, Reja
02:00 – 03:00 –ul. Prądnicka, Kluczborska
03:00 – 04:00 –ul. Biała, Zdrowa, Korczaka
04:00 – 05:00 –ul. Ks. Siemaszki 20 A do 32, parzyste
05:00 – 06:00 –ul. Ks. Siemaszki 32 A do 52 parzyste
06:00 – 07:00 –ul. Ks. Siemaszki 13B, 21, 23, 54, 54A, 56, 58, 60, 62, 64
07:00 – 08:00 –ul. Ks. Siemaszki 25, 25A, Lekarska
08:00 – 09:00 –ul. Ks. Siemaszki 37, 41
Święcenie pokarmów w kościele:
10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40,
13:00, 13:20, 13:40, 14:00, 14:20, 14:40, 15:00
19:00 – Liturgia Wielkiej Soboty
• poświęcenie ognia i paschału
• liturgia słowa
• liturgia chrzcielna
• poświęcenie wody
• odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
• liturgia eucharystyczna
• Rezurekcja
(na liturgię Wielkiej Soboty, prosimy o przyniesienie ze sobą świec)
.
Msze święte: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, 18:00
Msze święte: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, 18:00
8:00 - Msza św. z nauką ogólną.
9:30 - Msza św. z nauką ogólną.
11:00 - Msza św. z nauką dla dzieci.
12:15 - Msza św. z nauką ogólną.
16:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
17:00 - Msza św. z nauką ogólną
18:00 - Msza św. z nauką ogólną.
8:00 - Nauka dla dzieci z klas I-IV
9:00 - Msza św. z nauką ogólną.
11:30 - Nauka dla dzieci z klas V-VII
18:00 - Msza św. z nauką ogólną.
19:00 - Nauka dla młodzieży i studentów.
8:00 – Nauka dla klas I-IV
8:40 - spowiedź dla klas IV
9:00 - Msza św. z nauką ogólną.
11:10 – Spowiedź dla dzieci z klas V
11:30 – Nauka dla dzieci z klas V-VII
12:10 – Spowiedź dla dzieci z klas VI- VII
16:00 - Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
18:00 - Msza św. z nauką ogólną.
19:00 - Nauka dla młodzieży i studentów.
8:00-9.00 - Spowiedź dla dorosłych.
8:00 - Msza Św. dla dzieci z klas I-IV
9:00 - Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
11:30 - Msza Św. dla dzieci z klas V-VII
16:00-18:00 - Spowiedź dla dorosłych.
18:00 - Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji
Poniedziałek 22.01.
Ks. Proboszcz – ul. Solskiego 7 od godz. 15.30
Ks. Artur- ul. Pielęgniarek 5,6,2 od godz. 15.30
Wtorek 23.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 20a, 20b, 26, 28,
28a, 29, 21, 43a, 22, 39, 39a od godz. 15.30
Ks. Robert – ul. Kluczborska 33 od godz. 18.30
Ks. Artur – Modrzewskiego 8 od godz.16.00
Środa 24.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 54 od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Ks. Siemaszki 24 od godz. 18.30
Ks. Artur – ul. Prądnicka 48 od godz. 16.00
Czwartek 25.01
Ks. Proboszcz – ul. Solskiego 3 od godz. 15:30
Ks. Robert – ul. Ks. Siemaszki 54a, 46a, 56, 58, 60, 62, 64 od godz. 16.00
Piątek 26.01
Ks. Proboszcz – ul. Prądnicka 27, 29, 31, 43, 43a,
45, 47, 40, 42, 48, 50, 60, 62 od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Żabiniec 101H, 101J od godz. 18.30
Ks. Artur – ul. Żabiniec 77, 79 od godz. 16.00
Sobota 27.01
Ks. Proboszcz – ul. Biała i domki jednorodzinne i ul. Korczaka od godz. 10.00
Ks. Robert – ul. Prądnicka 49, 51, 53, 53a, 55, 57, 59,
61, 61a, 64, 65, 66, 66a, 68, 69, 70, 71,
73, 74a, 75, 77, 79, 81, 83, 87, 89, 97, 125 i ul. Lekarska od godz.10:00
Poniedziałek 15.01.
Ks. Proboszcz – ul. M. Bobrzeckiej 3 – od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Solskiego 4,5,6,10,12,14 – od godz.16:00
Ks. Artur – ul. F. Nila 1A – od godz.15:30
Wtorek 16.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 27A – od godz. 15:30
Ks. Robert – ul. F. Nila 14 od godz. 17.00
Ks. Artur – ul. Modrzewskiego 6 – od godz.16:00
Środa 17.01
Ks. Proboszcz -ul. Ks. Siemaszki 27 – od godz.15:30
Ks. Robert- ul. Prądnicka 68A( 1-60)– od 18.30
Ks. Artur- ul. F. Nila 10,12- od godz. 16:00
Czwartek 18.01
Ks. Proboszcz – ul. M. Reja 12,17– od godz.15:30
Ks. Robert – ul. M. Reja 9 - od godz. 16:00
Ks. Artur – ul. F. Nila 11,15 – od godz.16:00
Piątek 19.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 25 – od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Prądnicka 68A ( 61-120) – od godz.18:30
Ks. Artur – ul. F. Nila 17– od godz.16:00
Sobota 20.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 41– od godz.10:00
Ks. Robert – ul. Żabiniec od ul. Jaracza plus blok 64,66 – od godz. 10:00
Ks. Artur – ul. F. Nila 7,9 – od godz. 10.00
Poniedziałek 08.01.
Ks.Proboszcz – ul. Zdrowa 2A – od godz.15:30
Ks.Robert – ul.Żabiniec 69 – od godz.17:00
Ks.Artur – ul.Prądnicka 95 – od godz.15:30
Wtorek 09.01
Ks.Proboszcz – ul. Konecznego 6, 8 – od godz.15:30
Ks.Robert – ul. Żabiniec 71 – od godz.17:00
Ks.Artur – ul. Żmujdzka – od godz.16.00
Środa 10.01
Ks.Proboszcz – ul. Reja 15 – od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Prądnicka 99 – od godz. 18.30
Ks.Artur – ul. Reja 19 – od godz.16:00
Czwartek 11.01
Ks.Proboszcz – ul. Żabiniec 38 – od god.15:30
Ks.Robert – ul. Reja 11 – od godz.16:00
Ks.Artur – ul. Reja 13 – od godz.16:00
Piątek 12.01
Ks.Proboszcz – ul. F. Nila 3 – od godz.15:30
Ks.Robert – ul. Modrzewskiego 3 – od godz.16:00
Ks.Artur – ul. Solskiego 11, 13 – od godz.16:00
Sobota 13.01
Ks.Proboszcz – ul. Jaracza 24 i domki szeregowe obie strony – od godz.10:00
Ks.Robert – ul. Żabiniec do ul. Jaracza – od godz. 10.00
Ks.Artur – ul.Kluczborska 25, 27, 29, 31 – od godz.10:00
Sobota 30.12.
Ks. Robert – ul Siemaszki 46, 48, 50,52, od godz. 10.00
Ks. Artur – ul. Zdrowa – domki jednorodzinne od godz. 10.00
Wtorek 02.01
Ks.Proboszcz – ul. Żabiniec – bloki 101, 101a, 101b, 101c – od godz.15:30
Ks.Robert – ul. M. Bobrzeckiej 7 – od godz.17:00
Ks.Artur – ul. M. Bobrzeckiej 5 – od godz.15:00
Środa 03.01
Ks.Proboszcz – ul.Żabiniec – bloki 101d, 101e, 101f, 101g – od godz.15:30
Ks.Robert – ul.F. Nila 1b – od godz.18:30
Ks.Artur – ul. Konecznego 2,4 – od godz.16:00
Czwartek 04.01
Ks.Proboszcz – ul. Modrzewskiego 2 – od godz. 15:30
Ks.Robert – ul. M. Bobrzeckiej 9 – od godz. 16.00
Ks.Artur – ul. Żabiniec – blok 73,75 od godz. 16:00
Środa 27.12.
Ks. Robert – ul. Siemaszki 33 od godz. 15.00
Ks. Artur – ul. Siemaszki 25A od godz. 15.00
Czwartek 28.12.
Ks. Robert – ul. Zdrowa 13 od godz. 14.00
Ks. Artur – ul. Siemaszki 30B od godz. 15.00
Piątek 29.12.
Ks. Robert – ul. Siemaszki 37 od godz. 15.00
Ks. Artur – ul. M.Bobrzeckiej 1 od godz. 15.00
Sobota 30.12.
Ks. Robert – ul Siemaszki 46, 48, 50,52, od godz. 10.00
Ks. Artur – ul. Zdrowa – domki jednorodzinne od godz. 10.00
Duszpasterstwo Akademickie Hodos, działające przy naszej parafii, serdecznie zaprasza młodzież studiującą i pracującą, chcącą pogłębiać swoją wiarę do dołączenia do naszej wspólnoty młodzieżowej. Po międzysemestralnej przerwie wznawiamy spotkania, które będą się odbywać w każdą środę o godz. 20:00 w salce na plebanii
Pierwsza sobota miesiąca
nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00
Nabożeństwa majowe:
w dni powszednie o godz. 17.30
w niedzielę o godz. 16:30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:
Droga Krzyżowa dla dzieci - piątek o godz. 17.30
Droga Krzyżowa - piątek o godz. 18.30
Gorzkie Żale - niedziela o godz. 16.15
Nabożeństwa różańcowe w październiku
odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30
a w niedzielę o godz. 16.15.
Pozostałe nabożeństwa odbywają się po Mszy wieczornej o godz. 18.00.
Poniedziałek - wezwania do św. Karola Boromeusza
Wtorek - litania do św. Jana Pawła II
Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Z wyjątkiem:
Piątek - Adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 17.30 i koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą Świętą.
79 2030 0045 1110 0000 0033 9250