32 Niedziela zwykła 08.11.2015 r.

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, z tej racji przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na rzecz pomocy dla prześladowanych Chrześcijan w Syrii.
    • Na Mszy Świętej o godz. 12:15 zostanie odprawiona Suma Odpustowa ku czci naszego patrona przez Ks. Kanonika Jacka Ozdobę , wikariusza z parafii Św. Floriana w Krakowie.
    • Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
    • Wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    • Środa – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu z racji Narodowego Święta Niepodległości po każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę Ks. Piotra Skargi za Ojczyznę, a o godz. 9:00 odprawimy Msze Świętą w tej intencji.
    • Czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    • Piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana , Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy młodzież akademicką na kolejne spotkanie do salki na plebanii.
  • Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy I gimnazjum w piątek 13 listopada na Mszy Świętej o godz. 18:00.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku wykonania mebli do zakrystii.
  • Od 6 listopada w polskich kinach można oglądać film „ Zakazany Bóg”. To przejmująca opowieść o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa. Film opowiada o 51 błogosławionych męczennikach z Barbastro: mężnych klaretynach – którzy oddali swe życie za Chrystusa podczas wojny domowej w Hiszpanii. Zachęcamy do wybrania się do kina, by poznać ich historię. Film grany jest w Kinie Kijów.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można wesprzeć datkami rehabilitacje 10-letniej Julii Kołodziej.