2 Niedziela Adwentu 06.12.2015 r.

• W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Św. Mikołaja biskupa.
    • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wstawienie Najświętszego Sakramentu.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
    • Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek otworzy Drzwi Święte w bazylice św. Piotra Apostoła. W niedzielę 13 grudnia, dokona się otwarcie Bram Miłosierdzia w Katedrach i innych kościołach. W archidiecezji krakowskiej, w Katedrze na Wawelu, Drzwi Święte Roku Miłosierdzia kardynał Stanisław Dziwisz otworzy podczas Mszy Świętej o godz. 10:00. Tego samego dnia o godzinie 15:00 zostana otwarte także Bramy Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz innych kościołach jubileuszowych:
      • Bazylice Marackiej
      • sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile
      • kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu
      • Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
      • kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini
      • Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach
      • kościele Św. Piotra w Wadowicach
    • W swej bulli Papież Franciszek napisał, że Drzwi Święte , które otworzy on w bazylice św. Piotra a także te w katedrach diecezjalnych i innych wyznaczonych kościołach „staną się Bramą Miłosierdzia, gdzie każdy wchodzący będzie mógł doświadczyć miłości Boga, która pociesza,przebacza i daje nadzieje”.
    • W przyszłą niedzielę tj. 13 grudnia zapraszamy na godz. 15:00 na Uroczystą Godzinę Miłosierdzia z modlitwą na Rok Miłosierdzia przygotowaną przez ojca Świętego Franciszka.
  • Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  • W przyszłą niedzielę Oaza Dzieci Bożych, będzie rozprowadzała poświęcone sianko na stół wigilijny.
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku wykonania mebli do zakrystii.
  • Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie sprzedawał świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne oraz kalendarze. Dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. W najbliższy piątek i sobotę t.j. 11 i 12 grudnia w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności – Caritas Archidiecezji Krakowskiej, przedstawiciele tego zespołu będą zbierać żywność w „Carrefour Express” (dawnych Delikatesach Centrum) przy ul. Frycza Modrzewskiego 2 i w sklepie „Biedronka” przy ul. Żabiniec 93.
  • W piątek o godz. 18:00 w salce na plebanii spotkanie młodzieży z klasy I gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku malowania i wykonania mebli do zakrystii.
  • Dziękujemy za pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie kościoła.
  • Dzieci Pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we wtorek 6-go grudnia na Msze Świętą o godz. 18:00. Zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy Świętej spotkanie.
  • Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w piątek o 17:00.A po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na zbiórke ministrantów i lektorów.