6 Niedziela Wielkanocna 01.05.2016r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu :
    • W dzisiejszą Niedzielę przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.11:00 dzieci z klas trzecich przystąpią do I-wszej Komunii Świętej. Do soboty na Mszach Świętych o godz. 18:00 dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła.
    • Wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski.
      • Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane tak jak w niedzielę czyli o 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 i o 18:00.
    • Środa – Święto św. Floriana męczennika, patrona miasta Krakowa, strażaków i hutników.
    • Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera.
    • Piątek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte w tym dniu o 7:00,17:00 i 18:00. Spowiedź od 7:00 i 16:00.  Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
    • Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się o godz. 9:00. O godz 17:25 Zmianka Tajemnic Różańcowych.
  • W przyszłą Niedzielę o godz.9:00 wyruszy tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę.
  • Nabożeństwa Majowe w naszym kościele:
    • - w Niedzielę o godz.16:30
    • - w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz.18:00
  • W odpowiedzi na apel papieża Franciszka w dzisiejszą niedziele zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 Rocznica Komunii Świętej dzieci z klas IV. Próba przed rocznicą w najbliższy piątek o godz. 14:00.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła, a panu Jerzemu za pielęgnowanie terenu wokół kościoła.
  • Dziękujemy i zarazem bardzo prosimy o ofiary na rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku wykonania mebli i drzwi do zakrystii.