17 Niedziela zwykła 24.07.2016r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Poniedziałek – święto Św. Jakuba, Apostoła.  W tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona Św. Krzysztofa. Z tej racji po Mszy Świętej o godz.18:00 poświęcimy wszystkie pojazdy mechaniczne wokół kościoła. W tym dniu święto swego patrona obchodzą: Ks.dr.hab. Krzysztof Gryz i Pan Kościelny. Solenizantom życzymy zdrowia i obfitości łask płynących od Boga.
    • Wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
    • Piątek – wspomnienie św. Marty.
  • W dniach od 06- 11.08.2016 odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej do 31.07.2016.
  • ziękujemy Pani Elżbiecie,Panom Antoniemu za sprzątanie kościoła i pielęgnowaniu terenu wokół świątyni. Dziękujemy Panom: Karolowi, Grzegorzowi, Markowi, Grzegorzowi, Pawłowi, Jerzemu, Jakubowi, Pawłowi i Piotrusiowi za pomoc przy rozbijaniu namiotów.
  • Dziękujemy za ofiary składane na  rzecz budowy ogrodzenia i spłaty długów powstałych w wyniku wykonania mebli i drzwi do zakrystii.
  • W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na na potrzeby związane z przygotowaniem  parafii do przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży.
  • Od wtorku 26 lipca do niedzieli 31 lipca w Krakowie będą odbywały się Światowe Dni Młodzieży. W przyszłą niedzielę tj. 31 lipca z racji uroczystości w Brzegach Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o 8:00, 9:30, 17:00 i 18:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o 11:00 i 12:15.