26 Niedziela zwykła 01.10.2017r

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
    • Poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
    • Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
    • Czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
    • Piątek – pierwszy piątek miesiąca . Msze w tym dniu o godz. 7.00, 17.00, 18.00.
      • Spowiedź rano od godz. 7.00 a popołudniu od godz. 16.30. We mszy o godz. 18.00 uczestniczy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ze wszystkich klas.
      • W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Artur, życzymy Księdzu Solenizantowi obfitości łask Bożych, zdrowia i błogosławieństwa Bożego w pracy oraz w życiu osobistym.
    • Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Pierwsza sobota  miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • W tym dniu wydarzenie wiary pod nazwą „ Różaniec do granic”  Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 14.00  na którą zapraszamy wszystkich parafian , dzieci , schole, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania a szczególnie Róże Różańcowe. W czasie tej  modlitwy odmówimy 3 części Różańca natomiast 4 część odmówimy o godz. 17.30 przed Mszą świętą o godz. 18.00 która zakończy naszą modlitwę. Ze stolika przy wyjściu można zabrać ulotki o „ Różańcu do granic”. Na ulotkach podane są informację szczególnie dla tych osób, które pragną udać się do tych kościołów, które są wyznaczone na granicach.
  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedzielę o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 17:30.
  • We wtorek 3-tego października o godz. 17:30 w kościele, spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej, połączone z wręczeniem poświęconych różańców. W ramach spotkania modlitwa różańcowa, Msza św. i informacje dotyczące I Komunii Św.
  • W przyszła niedziele spotkanie duszpasterstwa akademickiego Boromeusz po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich chętnych studentów.
  • W ramach tegorocznego Dnia Papieskiego 8 października odbędzie się w Krakowie Marsz dla życia i rodziny pod hasłem „ Rodzina i Życie  Tak”. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej, a po zakończeniu wyruszy marsz na Rynek Główny. Natomiast w naszej Parafii tak jak co roku młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie zbierała ofiary na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która umożliwia realizowanie nadziei uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin.
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy na ofiary składane na rzecz budowy naszych organów.
  • Gość niedzielny do nabycia w zakrystii.