1 Niedziela Adwentu 02.12.2018

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Od dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
      • Początek tego okresu, który nazywamy Adwentem jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte Roraty będziemy sprawować w naszej parafii w niedzielę o godz.8:00, a w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na wspólne oczekiwanie, pełne nadziei i radości.
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    • Czwartek – wspomnienie św. Mikołaja , biskupa.
    • Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 17.00. 18.00. Spowiedź w tym dniu od godz. 16.30 popołudniu.
      • Uczniowie klasy VI, VII i VIII przygotowujący się do sakramentu bierzmowania uczestniczą we Mszy świętej o godz. 18.00, po mszy spotkanie dla uczniów klasy VIII w salce na Plebanii.
    • Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
      • W tym dniu spotkanie z Rodzicami dzieci klas III SP połączone z poświęceniem medalików o godz. 18.00 w kościele.
  • Za tydzień  po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy studentów na kolejne spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego w salce na plebanii.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  • Przed Kościołem można nabyć świece wigilijne Caritas.
  • W najbliższy piątek w godz. ( 16.00 do 20.00) i sobotę w godz. ( 10.00 do 18.00) grudnia w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności – Caritas Archidiecezji Krakowskiej , młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z naszej parafii będzie zbierać żywność w  sklepach  „Biedronka” przy ulicy Prądnicka 65 i ul. Żabiniec 93.
  • Dochód ze sprzedaży świec Caritas oraz produkty spożywcze zebrane podczas zbiórki żywności posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.