Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

 • Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16.15.
  Droga Krzyżowa w piątek; dla dzieci o godz. 17.30, a dla starszych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, plan rekolekcji można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. prof. Jan Szczepaniak.
 • Przez trzy dni na Mszach Świętych w poniedziałek, wtorek i środę będziemy zbierać ofiary na potrzeby rekolekcji.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 11.00 w naszym kościele pragniemy zorganizować uroczystą procesję z palmami. Prosimy, aby dzieci i wszyscy inni wierni, którzy przyjdą na tę Mszę Świętą zgromadzili się przed wejściem do kościoła.
  Ogłaszamy konkurs na palmę największą i najpiękniejszą.
  W tym dniu przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu.
 • Zapraszamy na godz. 20.00 na procesję Drogi Krzyżowej. Procesja przejdzie trasą z kościoła, ulicami: Modrzewskiego, Reja, Jaracza, Solskiego i z powrotem Modrzewskiego.
 • Przed kościołem Pan Kościelny sprzedaje palmy i zbiera jałmużnę wielkopostną na rzecz potrzebujących z naszej parafii.
 • Dziękujemy pani Elżbiecie za sprzątanie naszego kościoła.

 • Od jutra w naszej Parafii odbywają się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Bardzo prosimy rodziców czy opiekunów, aby przyprowadzili dzieci do kościoła na wyznaczone godziny i sprawowali nad nimi opiekę w czasie tych nauk. Dzieci od klasy VI do VIII uczestniczą w naukach rekolekcyjnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczestnictwo w naukach dokumentują podpisem w indeksie kandydata do sakramentu bierzmowania. Rekolekcję do dzieci wygłosi ks. mgr Dariusz Nawara. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszej Parafii i Szkoły 107