Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź"
    • Poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
    • Wtorek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
    • Środa - wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.
    • Czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    • Piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W dniu 20.06.2019 r będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało), pragniemy wcześniej poinformować i zarazem prosić o przygotowanie ołtarzy.
    • Ołtarz pierwszy przy ul. M. Bobrzeckiej - koło bloku nr 9 - odpowiedzialni mieszkańcy tej ulicy.
    • Ołtarz drugi przy budynku obecnej biblioteki - odpowiedzialni mieszkańcy ul. Ks. Siemaszki numery nieparzyste. Panie które przez wiele lat budowały ten ołtarz, ze względu na problemy zdrowotne nie są w stanie podołać temu obowiązkowi. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie się chętnych ( nie muszą być z tego wyznaczonego rejonu). Panie pragną przekazać wszystkie niezbędne materiały do budowy ołtarza.
    • Trzeci ołtarz przy budynku na rogu ul. Ks. Siemaszki i ul. Zdrowej - odpowiedzialni mieszkańcy ul. Ks. Siemaszki numery parzyste.
    • Czwarty ołtarz przy placu zabaw na ul. Zdrowej - odpowiedzialni mieszkańcy ul. Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnickiej i Pielęgniarek.
    • Prosimy budowniczych o uwzględnienie poszczególnych tematów ołtarzy.
  • Dziękujemy za ofiary składane na spłatę kostki brukowej wykonanej wokół kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie za sprzątanie naszego kościoła.