30 Niedziela Zwykła 27.10.2019

 • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Po mszy świętej o godzinie 12.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do świętego Karola Boromeusza i odśpiewamy uroczyste Te Deum.
  • Poniedziałek - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • Czwartek - zakończenie nabożeństw różańcowych.
  • Piątek - uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele w tym dniu msze święte jak w każdą niedziele.
  • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1-2 Listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę oraz trzeba wypełnić warunki jak spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  • Od 1-8 Listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Sobota - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W czasie każdej mszy świętej w tym dniu będziemy modlić się za zmarłych „wypominanych”. Msze święte w tym dniu o 7.00 i 18.00. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się od godziny 9.00. Zmiana tajemnic różańcowych o 17.20 w kościele.
 • W przyszły poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona naszej parafii. Po każdej Mszy Świętej w niedziele i poniedziałek odmówimy wezwania do św. Karola Boromeusza i uczcimy relikwie naszego patrona oraz św. Jana Pawła II. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pragniemy podać do wiadomości, że Suma Odpustowa, ku czci naszego Patrona zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 12.15 będzie jej przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.
 • Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii po każdej mszy świętej.
 • Dziękujemy Pani Elżbiecie za sprzątanie naszego kościoła.
 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.