1 Niedziela Adwentu 01.12.2019

 • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • Od dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Początek tego okresu, który nazywamy Adwentem jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte roratnie będziemy sprawować w naszej parafii w niedzielę o godz. 8.00, a w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na wspólne oczekiwanie, pełne nadziei i radości.
  • Wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • Piątek - pierwszy piątek miesiąca. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 17.00, 18.00. Spowiedź w tym dniu od godz. 7.00 i 16.30. Uczniowie klasy VI, VII przygotowujący się do sakramentu bierzmowania uczestniczą we mszy świętej o godz. 18.00; po mszy spotkanie dla uczniów tych klas w salce na plebanii.
  • Sobota - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła - pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się od godz. 9.00. Msza święta w intencji Sióstr i Braci Żywego Różańca będzie wyjątkowo o godz. 7.00 jako msza roratnia.
 • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 • Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na biednych i potrzebujących z naszej Parafii.
 • W najbliższy piątek (w godz. 16.00 do 20.00) i sobotę (w godz. 10.00 do 18.00) grudnia w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności - Caritas Archidiecezji Krakowskiej, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z naszej parafii będzie zbierać żywność w sklepach „Biedronka” przy ulicy Prądnicka 65 i ul. Żabiniec 93.
 • Od następnej niedzieli przed kościołem będzie można nabyć świece wigilijne Caritas.
 • Dochód ze sprzedaży świec Caritas oraz produkty spożywcze zebrane podczas zbiórki żywności posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.
 • W przyszłą niedzielę pszczelarze z koła „ Pszczeli Rój” mający siedzibę w Dworku Białoprądnickim przy ulicy Papierniczej będą po każdej mszy świętej sprzedawać miód pszczeli. W tym dniu o godz. 9.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich pszczelarzy należących do tego koła.
 • Dziękujemy pani Elżbiecie za sprzątanie naszego kościoła.
 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.