31 Niedziela Zwykła 01.11.2020

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
    • W dekrecie opublikowanym przez Penitencjarnię Apostolską na polecenie Papieża Franciszka przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świetych, można w tym roku uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych, nawiedzając cmentarze i modląć się za zmarłych. Także odpust zupełny z okazji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych ( 2 Listopada), uzyskiwany przez tych, którzy pobożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmawiają tam „ Ojcze nasz” i „ Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na dowolny dzień listopada. Osoby starsze, chore i ci , którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli duchowo dołączą do pozostałych wiernych, wykluczą przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki
      ( spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
    • Poniedziałek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny). W czasie każdej Mszy Świętej w tym dniu będziemy modlić się za zmarłych „wypominanych”.
    • Wtorek - przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanie do św. Karola Boromusza oraz odśpiewamy uroczyste Te Deum.
    • Środa - wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona naszej parafii. Po każdej Mszy Świętej odmówimy wezwania do Św. Karola Boromeusza. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Suma odpustowa ku czci naszego Patrona zostanie odprawiona w Niedziele, 08.11., o godz. 12.15. Będzie Jej przewodniczył ks. Józef Matys, nasz rodak.
    • Piątek - pierwszy miesiąca. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano od godz. 7.00, natomiast popołudniu od godz. 16.30. We Mszy świętej o godz. 18.00 uczestniczy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII SP.
    • Sobota - pierwsza miesiąca. Do chorych udajemy się od godz. 9.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w kościele o 17.20.
  • Można składać na wypominki za zmarłych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godzin modlitwy ( 9.15 lub 12.00).
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
  • Z przykrością informujemy, że z niedzielii na poniedziałek został dokonany akt profanacji i wandalizmu na terenie naszej świątyni. Została cześciowo zniszczona elewacja zewnetrzna kościoła, na której zostały wypisane wulgarne słowa. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przczynili się do naprawienia wyrządzonej szkody między innymi przez mycie czy malowanie elewacji.