22 Niedziela Zwykła 28.08.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • Dziś przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła oraz Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony na mocy postanowienia papieża.
  • Poniedziałek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • Czwartek - wspomnienie bł. Bronisławy
  • Sobota - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

II. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy dziękczynnej za 7 lat posługi w naszej parafii ks. Artura Noworyty. Zgodnie z decyzją Metropolity krakowskiego, ks. Michał Mąka od 26 sierpnia br. został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Ks. Michał pochodzi z parafii Nawiedzenia NMP w Skomielnej Czarnej, przyjął święcenia kapłańskie w 2018 roku. Serdecznie Go witamy i życzymy nowemu wikariuszowi światła Ducha Świetego w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

III. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego - 1 września, w czwartek o godz. 8.15. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, nauczycieli i pracowników szkoły, by wspólnie dziękować Bogu za czas wakacji i prosić o Jego błogosławieństwo.

IV. W piątek 2 września po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie scholi. Schola będzie śpiewać w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się zapisać w tym roku i chwalić Pana Jezusa śpiewem.

V. Również zachęcamy dorosłych lektorów do włączania się w służbę przy ołtarzu na Eucharystiach w dni świąteczne i powszednie.

VI. Uprzejmie informujemy, że ze względu na prośbę rodziców, którzy przychodzą do kościoła z małymi dziećmi, w niedzielę na Mszy tylko o godz. 11.00 będzie załączane nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Na pozostałych Mszach jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, by swobodnie uczestniczyć wewnątrz naszej pięknej światyni, która po to została wybudowana. Z miłości do bliźnich, naszych sąsiadów z otoczenia wokół kościoła, pozwólmy przeżyć dzień świąteczny bez konieczności słuchania kilku Mszy w ciągu dnia.

VII. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W pierwszą sobotę udamy się do chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. 3 września zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpocznie się o 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu [w trakcie: Różaniec, 15-minutowe rozmyślanie tajemnic różańcowych, akt wynagrodzenia i ofiarowania Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny].

VIII. Zapraszamy do nabywania i lektury "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa". Prasa katolicka dostępna w zakrystii.

IX. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 nabożenstwem Drogi Krzyżowej. Następnie Msza św. o godz. 11.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

X. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii oraz za sprzatąnie naszego kościoła.

XI. Ostatnio do wieczności odeszła:
Śp. Adela Ziembla

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie...


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.