XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Dziś - pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy adoracja Najswiętszego Sakramentu
  • Dzisiaj w Rzymie na Placu św. Piotra - beatyfikacja papieża Jana Pawła I
  • Czwartek - święto Narodzenia NMP
  • Piątek - bł. Anieli Salawy

II. Ponawiamy zaproszenie na XXX Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

III. Serdecznie zapraszamy chłopców od 3. klasy szkoły podstawowej wzwyż, do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Posługa ministrantów i lektorów to zaszczyt i odpowiedzialność, bo jest to służba samemu Jezusowi. Służąc przy ołtarzu, przyczyniamy się do piękna liturgii i stajemy się żywymi świadkami wiary, aktywnie włączając się do życia parafii. Prosimy także rodziców, aby zachęcali swoich synów do podjęcia tej pięknej i bardzo potrzebnej posługi. Zapisy kandydatów na ministrantów w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

IV. Również zachęcamy dorosłych do włączania się w służbę przy ołtarzu na Eucharystiach w dni świąteczne i powszednie.

V. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego", w którym warto przeczytać m. in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I.

VI. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.

VII. Dziękujemy za porządki w naszej świątyni parafialnej, troskę o jej wystrój oraz prace wokół kościoła.

VIII. Wyrażamy wdzięczność za obecność i niedzielną posługę naszego kleryka Pawła Klasy, który 17. sierpnia br. złożył wieczystą profesję w Zgromadzeniu Salezjańskim. Pamiętajmy o nim w modlitwie i prośmy również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

IX. W przedsionku kościoła są dostępne bezpłatne broszury poświęcone tematyce adopcji.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.