XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Dzisiaj odbywa się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • Poniedziałek - wspomnienie Najśw. Imienia Maryi
  • Wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • Środa - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • Czwartek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
  • Piątek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

II. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny - poradnik dla rodziców "Dzieci w wirtualnej sieci" - o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata.
Do nabycia również miesięcznik dla młodszych czytelników "Mały Gość".

III. Dziękujęmy pierwszym chętnym dorosłym za włączenie się w służbę przy ołtarzu na Mszach w dni świąteczne i powszednie oraz w muzyczne zaangażowanie w scholę.
Zachęcamy dalej dorosłych, jak również dzieci i młodzież, do służby przy ołtarzu oraz zaangażowanie w śpiew w scholi.

IV. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.

V. Dziękujemy za porządki w naszej świątyni parafialnej i troskę o jej wystrój wewnątrz.

VI. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.