XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • Dzisiaj przypada święto Stanisława Kostki oraz w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • Wtorek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczeństwa
  • Środa - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • Czwartek - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej
  • Piątek - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny
  • Sobota - pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik jako dziękczyninie za beatyfikację Pauliny Jaricot. Szczegóły na plakacie

II. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze płyta z Biblią Audio /księgi Starego Testamentu-Jozuego, Rut i księgi Samuela/.

III. Wraz z nowym rokiem katechetycznym, rozpoczynamy przygotowanie dzieci z klas 3. do I Komunii Świętej.W naszej parafii I Komunia odbędzie się 3 maja 2023 r. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 107 otrzymają od księdza katechety deklaracje dla rodziców celem zgłoszenia przygotowania do I Komunii. Rodzice dzieci, które nie uczą się w naszej szkole, a chcą żeby dzieci przystąpiły do I Komunii w naszej parafii, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

IV. Uczniów klas 8, 7 i 6, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy w najbliższy poniedziałek (19 września) na Mszę o godz. 18.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne.

V. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto troszczy się o potrzeby naszej wspólnoty. "Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za porządki w kościele parafialnym oraz troskę o jego wystrój.

VI. Informujemy, że można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.

VII. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.