XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu przypadają imieniny bpa Damiana Muskusa,
 • Wtorek - wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
 • Środa - wspomnienie św. Wacława, w katedrze wawelskiej obchodzona jest uroczystość,
 • Czwartek - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu wieczorem Msza św. w intencji solenizanta-ks. Michała, wikariusza naszej parafii,
 • Piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
 • Sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Odwiedziny chorych w tym dniu od godziny 9.00. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii lub w kancelarii. Rozpoczęcie nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 17.00 adoracją, różaniec o 17.30. Na Mszy wieczornej - kazanie katechizmowe.

II. Od 1 do 31 października zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę o 16.15.

 • Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny pod nastpującymi warunkami:

  a) trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy,
  b) do modlitwy ustnej dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych,
  c) przy publicznym odmawianiu różańca trzeba zapowiadać odmawiane tajemnice według przyjętego zwyczaju, natomiast w prywatnym odmawianiu różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie danej tajemnicy.

  W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje i chorych, o pokój na świecie oraz za zmarłych. Wszystkich, w miarę możliwości, zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

III. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego" oraz "Małego Gościa", do którego dołączony jest różaniec na rękę.

IV. Spotkanie z rodzicami dzieci, przygotowującymi się do I Komunii Świętej, odbędzie się w najbliższy piątek (30 września) po Mszy św. wieczornej (18.30) w kościele. Poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci, które mają przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii, odbędzie się w przyszła niedzielę (2 pażdziernika) na Mszy o godz. 11.00.

V. "Bóg zapłać" za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za porządki w kościele oraz troskę o jego wystrój.

VI. W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp.:

 • +Tadeusz KLIMALA,
 • +Adam KWIECIEŃ,
 • +Tadeusz WOŹNIAK.

Módlmy się o radość nieba dla nich. Dobry Jezu....

VII. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.