I NIEDZIELA ADWENTU (27.11.2022)

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • Dzisiaj-I Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Roraty w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do Dzieci i ich Najbliższych.
  • Środa-święto św. Andrzeja Apostoła.
  • Sobota-wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

II. Dziękujemy Parafianom, którzy przekazali dary materialne na pomoc mieszkańcom miejscowości Plebanówka oraz dwom szpitalom polowym w rejonie Winnicy na Ukrainie. Dary w postaci żywności długoterminowej, świec, nowych koców, śpiworów, zimowych ubrań, skarpet można będzie jeszcze składać w zakrystii przez najbliższy tydzień, pół godziny przed Mszami wieczornymi: we wtorek, w środę, w piątek i w sobotę. "Bóg zapłać" również zaangażowanym w zbiórkę darów. Dodatkowo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary na zakup nowych generatorów prądu dla mieszkańców wsi Plebanówka. Datki pienężne można składać do skarbonki na filarze pod chórem.

W trakcie Adwentu pragniemy też objąć pomocą najbardziej potrzebujących naszych parafian poprzez przygotowanie darów na święta Bożego Narodzenia. Na ten cel zostaną przekazane ofiary z dochodu świec CARITAS. Koszt świec małych wynosi 9 zł, a większych 15 zł. Każda nadwyżka będzie przekazana na najbardziej potrzebujące rodziny z naszej parafii. Zbiórka produktów do paczek dla potrzebujących parafian rozpoczniemy po II niedzieli Adwentu.

III. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.16.30. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00.

IV. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze "Gościa Niedzielnego" warto przeczytać artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. Dodatek do GN to: jubileuszowy kalendarz na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych.

V. Dziękujemy za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii oraz za porządki i dekoracje adwentową w kościele.

VI. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. prof. Andrzeja Muszalę. Księdza Archidiecezji Krakowskiej, kierownika Poradni Bioetycznej przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autora wielu książek z bioetyki oraz duchowości chrześcijańskiej. Założyciela pustelni św. Teresy z Lisieux w Beskidach, gdzie prowadzi rekolekcje o modlitwie w ciszy. Zapraszamy od 2 do 4 grudnia na Msze św. z homilią o godz. 18.00, a po nich będzie wygłoszona konferencja. Rekolekcjonista wygłosi również słowo na każdej z Mszy w przyszłą niedzielę.

VII. W najbliższą sobotę 3 grudnia o godz. 16.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego – Na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla małżeństw niesakramentalnych w Parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.

VII. W ostatnim czasie do wieczności odeszły ŚP. Marta CHWASTEK i ŚP. Urszula KOGUT.

Wszystkim życzymy dobrego Adwentu!

Intencje mszalne (27.11-03.12.2022)

 

Niedziela (27.11.2022)

8:00 +Kamil BANIA

9:30 +Karol, Zofia, Maria

11:00 ++Aurelia i Stanisław OJAK

12:15 Za Parafian

17:00 +Artur KOPTA

18:00 +Stanisława MIŚ (greg.)

 

Poniedziałek (28.11.)

7:00 ++Tadeusz i Cecylia GAŁUSZKA

18:00 +Stanisława MIŚ (greg.)

18:00 W intencji księży posługujących w naszej parafii

 

Wtorek (29.11.)

7:00 +Teresa LELEK (25 rocz. śmierci)

18:00 +Stanisława MIŚ (greg.)

18:00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Najświętszej Maryi Panny, łaskę szczęśliwego rozwiązania oraz zdrowie dla dziecka i matki Katarzyny

Środa (30.11.)

7:00 +Stanisława MIŚ (greg.)

18:00 +Anna BOŻEK

18:00 W intencji Ks. Proboszcza o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i św. Andrzeja [int. od Księży Wikariuszy]

 

Czwartek (1.12.)

7:00 +Stanisław CZEPIEL

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę NMP dla Beaty z rodziną

 

Piątek (2.12.)

7:00 ++Franciszek i Barbara

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Kamil BANIA

18:00 ++Anna, Józef, Zdzisław i Rodzice oraz Dzieci

 

Sobota (3.12.)

7:00 +Feliks

7:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Sióstr i Braci z Żywego Różańca