XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2022 r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca-po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu Środa-święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej Czwartek-wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła Piątek-wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości Sobota-wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

II. Przypominamy, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyścu cierpiące poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych oraz spełnienienie pozostałych warunków odpustu [odmówienie modlitw: Ojcze nasz... i Wierzę, przyjęcie Komunii św. w stanie łaski uświęcającej oraz modlitwę według intencji Ojca Świętego]. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu poprzez modlitwę Kościoła. Można jeszcze składać wypominki w zakrystii lub kancelarii.

III. Młodzież studiującą oraz pracującą, która chce pogłębić swoją wiarę we wspólnocie, zapraszamy na spotkanie duszpasterskie w najbliższą środę o 20.00 w salce parafialnej (wejście od strony kancelarii).

IV. Zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek o 19.30.

V. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze "Gościa Niedzielnego" warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?

VI. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wzięli udział w parafialnych uroczystościach odpustowych w ostatni piątek. "Bóg zapłać" również za wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za porządki i dekorację w kościele.

VII. W przyszłą niedzielę przypada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Centralne wydarzenia 6. edycji Światowych Dni Ubogich w naszej Archidiecezji będą odbywać się w dniach 12-14 listopada w Namiocie Spotkań na Małym Rynku oraz w kilku innych punktach Krakowa. W programie jest codzienna Eucharystia w Bazylice Mariackiej z udziałem osób potrzebujących oraz zaangażowanych w incjatywy charytatywne. Dostępne będą porady prawne, psychologiczne oraz aktywizacja zawodowa, specjalistyczna pomoc medyczna, warsztaty tematyczne oraz wydawanie pakietów odzieżowych i żywnościowych. W związku ze ŚDU, na prośbę Metropolity Krakowskiego, w przyszłą niedzielę będzie specjalna zbiórka do puszek przeznaczona na działania charytatywne w parafiach oraz organizację wydarzeń Światowych Dni Ubogich na poziomie archidiecezjalnym w Krakowie.

Osoby pragnące zaangażować się charytatywnie w pomoc potrzebującym w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

VIII. W ostatnim czasie do wieczności odeszli ŚP.: +Janusz MAZUREK i +Halina STANCLIK. Dobry Jezu...

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia!