IV NIEDZIELA ADWENTU (18.12.2022)

I. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu w sobotę kończy się okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty o godz. 7.00. 24 grudnia dla najbardziej wytrwałych dzieci, które uczęszczają na Roraty są przewidziane nagrody. Przyszła niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o godz. 24.00. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.

II. Spowiedź przed świętami od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszami porannymi i wieczornymi. Prosimy nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę.

III. Osoby chore w domach, które w tym miesiącu nie korzystały jeszcze z posługi sakramentalnej, a chciałyby przystąpić do sakramamentów świętych, prosimy o zgłoszanie do zakrystii lub kancelarii. Odwiedziny tych chorych odbędą się w najbliższy piątek od godz. 9.00.

IV. W zakrystii są jeszcze dostępne poświęcone opłatki, wigilijne świece Caritas oraz sianko na stół wigilijny.

V. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd).

VI. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" jest bardzo przydatny dodatek "modlitwa przed wieczerzą wigilijną". Zachęcamy również do zakupu miesięcznika dla dzieci "Mały Gość".

VIII. W naszej parafii w okresie Bożego Narodzenia odwiedziny duszpasterskie będą się odbywać w tradycyjnej formie według wyznaczonych rejonów. Parafian, którzy będą chcieli przyjąć księdza, odwiedzimy osobiście w ich domach. Program wizyt duszpasterskich zostanie opublikowany w najbliższą niedzielę.

IX. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz odśnieżanie terenu przykościelnego.

X. Raz jeszcze kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli mieszkańców Plebanówki na Ukrainie. Dzięki zebranej kwocie oraz dodatkowym ofiarom darczyńców, zostały zakupione i przekazane 3 generatory prądu. Dziękujemy także osobom zaangażowanym w koordynowanie zbiórki oraz załadowanie transportu. Żywność, ubrania i potrzebne rzeczy wraz z generatorami zostały przewiezione wczoraj na Ukrainę.

XI. "Bóg zapłać" również za zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii oraz datki pieniężne na ten cel. Jeżeli ktoś z najbliższego otoczenia (rodziny czy sąsiadów) z naszej parafii potrzebowałby pomocy, prosimy o dyskretne zgłoszenie takich osób w zakrystii lub w kancelarii.

XII. Dziękujemy za składę inwestycyjną z poprzedniej niedzieli oraz wpłaty na konto parafialne. Dzięki tej składce będziemy mogli częściowo pokryć koszt zakupionego mini ciągnika kosiarko-odśnieżarki (która ostatnio okazała się niezbędna przy większych opadach śniegu).

XIII. W ostatnim czasie do wieczności odszedł śp. Władysław Luty. Wieczny odpoczynek

Życzymy wszystkim dobrego przygotowania i przeżycia Świąt Bożego Narodzenia!

Intencje mszalne (18-24.12.2022)

Niedziela (18.12.2022)

8:00 +Anna NAWIEŚNIAK (2 rocz. śmierci)

9:30 ++Józef, Irena i Longin

11:00 ++ Antonina i Adam KOWAL

12:15 Za Parafian

17:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Kamil BANIA

Poniedziałek (19.12.)

7:00 +Stefania MACHNIK

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Wanda KĘKUŚ

Wtorek (20.12.)

7:00 +Adela ZIEMBLA

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00

Środa (21.12.)

7:00 +Lech TRZASKA (greg.)

7:00 +Adela ZIEMBLA

18:00 +Władysława ŚWIĄTNICKA (int. Od Elżbiety i Franciszka MATYSÓW)

Czwartek (22.12.)

7:00 ++Kazimierz i Zdzisław

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

Piątek (23.12.)

7:00 +Stanisław i Zofia

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 ++Adela i Józef LEŚNIAK

Sobota (24.12.)

7:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ewy, Adama i Adasia z okazji imienin

7:00 +Lech TRZASKA (greg.)

PASTERKA

24:00 +Anna MAJCHRZYK (13 rocz. śmierci)

24:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Joli i jej rodziny

24:00 +Wiktoria GROCHOT