5 Niedziela Wielkanocna 28.04.2013

W liturgii Kościoła w tym tygodniu :

Poniedziałek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Św. Stanisława biskupa i męczennika. W naszym kościele rozpoczniemy po Mszy Świętej o godz.18:00. Ks.Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza naszą parafie w przyszłą niedziele do uczestniczenia na Wawelu w nowennie o godz. 17:30.

Wtorek – rozpoczynamy nabozeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz.16:30.

Środa – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika.

Czwartek – wspomnienie Św.Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

PiątekUroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte w naszym kościele bedą odprawiane tak jak w niedzielę czyli o 8:00,9:30,11:00,12:15,17:00 i o 18:00. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca, do chorych udajemy się w sobotę o godz. 8:30. Spowiedź na Mszach Świętych. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów miesnych.

Sobota – Święto Św.Floriana męczennika, patrona mista Krakowa, strażaków i hutników. Z racji pierwszej soboty miesiąca Zmianka Tajemnic Różańcowych o godz.17:30. Zapraszają Siostry Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.11:00, dzieci z klas drugich przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Prosimy bardzo parafian, aby w tym dniu przyszli na inną Msze Świętą oddając pierwszeństwo w kościele tym, którzy będą przeżywać uroczystość pierwszokomunijną. Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą w sobote o godz.10:00.

Parafia organizuje obóz w Bieszczadach w terminie od 29 czerwca do 13 lipca 2013 roku. Koszt obozu to 900 zł. Zapisy u Siostry i Ks.Proboszcza w zakrystii.

Dziekujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego kościoła.