8 Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2013

W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:

• W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
  • Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,dziewicy.
  • Czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (Boże Ciało).
    • Procesja z Katedry wawelskiej na rynek krakowski wyruszy o godz.9:00.
    • W naszej parafii w tym dniu msze święte o godz.8:00,9;30,11:30,17:00 i o 18:00.
    • Procesja wyruszy po mszy świętej o godz.11:30 i przejdzie ulicami: Zdrowa, M. Bobrzeckiej, deptakiem pomiędzy M.Bobrzeckiej a Ks.Siemaszki, Ks.Siemaszki i z powrotem ul Zdrową.
    • Ołtarze:
      • I Ołtarz – M. Bobrzeckiej nr.9 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.M. Bobrzeckiej.
      • II Ołtarz – Ks. Siemaszki nr.38 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks. Siemaszki nr.nieparzyste.
      • III Ołtarz– ks. Siemaszki nr.64 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks.Siemaszki – nr parzyste.
      • IV Ołtarz– ul Zdrowa 13- odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnicka i Pielęgniarek.
    • Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów,dzieci w strojach komunijnych, panie do niesienia feretronów. Zwracamy się z gorącą prośba do osób mieszkających przy trasie procesji aby zadbać o wystrój trasy oraz o nieparkowanie w tym czasie pojazdów w miejscach przejścia procesji.
    • Od czwartku t.j. Od uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku będziemy przeżywać na mszy św. o godz.18:00 Oktawę Bożego Ciała.
  • Piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
  • Sobota – wspomnienie Św.Justyna,męczennika i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych które będziemy odprawiać przez cały miesiąc po mszy świętej o godz.18:00. Z racji pierwszej soboty miesiąca Zmianka Tajemnic Różańcowych o godz.17:30.
  • W czwartek(30 Maja), młodzież z klas III Gimnazjum o godz.18:00 przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedż dla kandydatów,świadków oraz rodziców w środę od godz.17:00. Sakramentu Bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja Ks.Bp. Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji krakowskiej.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową kościoła.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz budowy Centrum Bł. Jana Pawła II-ego „Nie lękajcie się”.
  • Parafia organizuje obóz w Bieszczadach od 29 czerwca do 13 lipca. Koszt obozu to 900 zł. Zapisy u siostry i Ks.Proboszcza.