30 Niedziela zwykła  27.10.2013

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Poniedziałek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    • Czwartek godz.17:30 zakończenie nabożeństw różańcowych.
    • Piątek Uroczystość Wszystkich Świetych, z racji uroczystości nie obowiązuje
      wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek mszy Świętych jak w niedzielę.
      • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1-2 Listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
      • W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę oraz trzeba wypełnić warunki jak spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
      • Od 1-8 Listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyścu cierpiące.
      • W tym dniu z racji pierwszego piątku miesiąca spowiadać będziemy na każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz.12:15 odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej o godz.18:00 koronke do Miłosierdzia Bożego.
    • Sobota Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny).
      W czasie każdej Mszy Świętej w tym dniu będziemy modlić się za zmarłych „wypominanych”. O godz.17:25 Zmianka Tajemnic Rózańcowych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Karola Boromeusza i konsekrację naszej światyni.
    Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W tym dniu zgromadzimy się o godz. 11:45 w naszej światyni. Zapraszamy serdecznie na to historyczne wydarzenie wszystkich parafian.

• W dzisiejszą niedzielę o godz.16:00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory chrzcielne przed Uroczystością Poświęcenia kościoła, a w sobotę po Mszy Świętej o godz.18:00 nabożeństwo za zmarłych parafian, szczególnie za budowniczych naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy Ks.dr. Stanisławowi Mieszczakowi za przygotowanie naszej parafii do przeżycia uroczystości konsekracji.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego kościoła i zaplecza.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzatanie kościoła,młodzieży gimnazjalnej za porządkowanie terenu wokól kościoła oraz Panom którzy pracowali przy zasypywaniu wykopu pod kabel elektryczny.
  • Prosimy o pomoc w porządkowaniu parkingu. Chętnych Panów zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz.9:00.
  • Przed Kościołem Zespól Charytatywny rozprowadza znicze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej.