34 Niedziela zwykła  24.11.2013
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym kończy się Rok Wiary, z tej racji podziękujemy Bogu w Trójcy jedynemu za wszelkie łaski, które otrzymaliśmy uroczyście wyznając wiarę..
    • Poniedziałek wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, w tym dniu święto swojej Patronki obchodzi Pani Organistka.
      • Życzymy Pani Katarzynie dużo łask od Pana Boga i pomyślności w życiu osobistym.
    • Sobota Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. W tym okresie będziemy ponownie przeżywać radosne oczekiwanie na przyjście zbawiciela czyli Adwent.
    • Zapraszamy do udziału w tradycyjnych Roratach, które będą sprawowane: w niedzielę o godz. 8:00, a w dni powszednie o godz.7:00. W Adwencie nie będzie Mszy o godz. 7:30. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na wspólne oczekiwanie, pełne nadziei i radości.
  • Pragniemy podać do wiadomości, że decyzją Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Ks.dr. hab. Krzysztof Gryz, który od powstania naszej parafi pomaga nam w pracach duszpasterskich, został mianowany rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Życzymy Ks.Krzysztofowi wiele łask od Boga i błogoslawieństwa Bożego.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego Kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Antoniemu za sprzątanie naszego kościoła, a panu Jerzemu za porządkowanie terenu wokół kościoła.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominamy, że ofiary, które złożycie z tej racji są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki i Pana Kościelnego za całoroczną pracę. Pragniemy podać do wiadomości, że Parafia nikogo nie upoważniła do sprzedaży opłatków w waszych domach.
  • W zakrystii można nabyć film i zdjęcia z uroczystości Konsekracji naszego kościoła.
  • Przed kościolem zbierane są ofiary do puszek na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach.
  • Młodzież z klas III gimnazjum proszona jest o zgłoszenie się w zakrystii do Ks. Roberta.