1 Niedziela Adwentu 01.12.2013r.

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
      Początek tego okresu, który nazywamy Adwentem jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, które będziemy sprawować w naszej parafii w niedzielę o godz.8:00, a w dni powszednie o godz. 7:00. Przypominamy, że w czasie Adwentu nie będzie Mszy o godz.7:30.

• Wtorek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    • Środa wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy patronki górników i hutników.
    • Piątek wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa i pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o 7:00,17:00 i 18:00, spowiedź od 7:00 i od 16:00.
    • Sobota wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła i perwsza sobota miesiąca. Do chorych udajemy się o godz.9:00. Zmianka Tajemnic Różańcowych o godz.17:25.
  • Dziękujemy za ofiary składane na ławki i dofinansowanie innych prac związanych z budową naszego Kościoła.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie, panu Antoniemu za sprzątanie kościoła, a panu Jerzemu za prace porządkowe wokół kościoła.
  • Na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach zebrano kwotę : 3620zł.
  • W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  • Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny będzie sprzedawał świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne oraz kalendarze. Dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. W najbliższy piątek i sobotę t.j. 6 i 7 grudnia w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności – Caritas Archidiecezji Krakowskiej, przedstawiciele tego zespołu będą zbierać żywność w „Carrefour Express” (dawnych Delikatesach Centrum) przy ul. Frycza Modrzewskiego 2.
  • W zakrystii można nabyć film i zdjęcia z uroczystości Konsekracji naszego kościoła.
  • Przy wyjściu z kościoła można zabrać gazetę „Chrystus i Ty” z płytą z wykładem Ks. Dariusza Oko o zgubnym wpływie ideologii Gender.