Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał.» (Mt 28,6)
I. Niedziela: Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
Dzisiaj na koniec każdej Mszy św. świadectwo wygłosi ewangelizatorka, nasza parafianka - Barbara Turek.
II. Z radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że wywodzący się z naszej parafii Paweł Klasa, salezjanin, 18 maja 2024 r. w Krakowie ma otrzymać święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji naszego kleryka Pawła o łaskę wierności powołaniu. Jednocześnie władze Towarzystwa Salezjańskiego Ispektorii Krakowskiej pw. św. Jacka proszą o powiadomienie jeśliby zachodziły jakieś przeszkody w przypadku kandydata do święceń.
III. Zapraszamy na konferencję na temat duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus i modlitwy w ciszy w najbliższą środę o godz. 19:30 w salce parafialnej.
IV. Jest dostępny najnowszy numer "Gościa Niedzielnego", którego głównym tematem jest Chrzest Polski.
V. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w porządki w kościele i terenie wokół kościoła oraz dekorację w naszej świątyni parafialnej. "Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.
VI. Życzymy błogosławionego nowego tygodnia!
Intencje mszalne (14.04 - 21.04.2024)
3 Niedziela Wielkanocna (14.04)
8:00 Intencja dziękczynna w 50. rocznicę ślubu Danuty i Władysława WÓJCIK, z prośbą o Bożą opiekę i potrzebne łaski na dalsze lata
9:30 + Julia JAGIEŁŁO (27. rocznica śmierci)
11:00 Intencja dziękczynna z racji 40. rocznicy urodzin Łukasza, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz zdrowie na dalsze lata
12:15 Za Parafian
17:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 14)
18:00 + Karolina KOCHANA (12. rocznica śmierci) oraz + Stefan
Poniedziałek (15.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 15)
7:00 + Daniel KIENIEWICZ
18:00 + Bogumiła KOCIUBA
Wtorek (16.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 16)
18:00 + Helena KOWALIK
18:00 O szczęśliwą operację dla Dariusza
Środa (17.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 17)
7:00 + Tadeusz, Maria, Jerzy, Tomasz, Maria i Werner
18:00 + Bogumiła KOCIUBA
Czwartek (18.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 18)
18:00 + Leopold KUBAĆ (3 rocznica śmierci)
Piątek (19.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 19)
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny oraz o Boże prowadzenie i dary Ducha Świętego dla dzieci
18:00 + Piotr BARTYZEL, zmarli rodzice, siostry i szwagrzy
Sobota (20.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 20)
7:00 + Danuta KOZIK-SOBEJKO
18:00 Intencja dziękczynna w 18. rocznicę urodzin Wojciecha KAPAŁKA, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego
18:00 + Maria OLECHOWSKA
4 Niedziela Wielkanocna (21.04)
8:00 + Janina PYTLIK (2 rocznica śmierci)
9:30 + Romuald JAGIEŁŁO (37 rocznica śmierci)
11:00 + Irena (20 rocznica śmierci), Czesław oraz zmarli z rodziny
12:15 Za Parafian
17:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 21)
18:00 + Stanisław SZAŁKOWSKI i Lucjan JARCZYK
I Ołtarz –ul. M. Bobrzeckiej nr.9 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.M. Bobrzeckiej.
II Ołtarz –ul. Ks. Siemaszki nr.38 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks. Siemaszki nr.nieparzyste.
III Ołtarz– ul.Ks. Siemaszki nr.64 odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Ks.Siemaszki – nr parzyste.
IV Ołtarz–ul. ul Zdrowa 13- odpowiedzialni mieszkańcy z ul.Zdrowej, Białej, Korczaka, Żabiniec, Prądnicka i Pielęgniarek.
18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
• przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy
• adoracja w Ciemnicy do 22:00
8:00 – 17:00 – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
17:00 – Liturgia Wielkiego Piątku
• Droga Krzyżowa
• liturgia słowa
• adoracja krzyża
• obrzęd Komunii świętej
• przeniesienie Pana Jezusa do Grobu
Porządek adoracji Pana Jezusa w Grobie:
20:00 – 21:00 - Oaza Ruchu Światło – Życie
21:00 – 22:00 – Rada Parafialna, Róże Kobiet
22:00 – 23:00 – ul. Ks. Siemaszki 27, 27 A, ul. Pielęgniarek
23:00 – 24:00 – ul. M. Bobrzeckiej, F. Nila
00:00 – 01:00 –ul. Modrzewskiego, Ks. Siemaszki 33, Konecznego
01:00 – 02:00 – ul. Żmujdzka, Żabiniec, Jaracza, Solskiego, Reja
02:00 – 03:00 –ul. Prądnicka, Kluczborska
03:00 – 04:00 –ul. Biała, Zdrowa, Korczaka
04:00 – 05:00 –ul. Ks. Siemaszki 20 A do 32, parzyste
05:00 – 06:00 –ul. Ks. Siemaszki 32 A do 52 parzyste
06:00 – 07:00 –ul. Ks. Siemaszki 13B, 21, 23, 54, 54A, 56, 58, 60, 62, 64
07:00 – 08:00 –ul. Ks. Siemaszki 25, 25A, Lekarska
08:00 – 09:00 –ul. Ks. Siemaszki 37, 41
Święcenie pokarmów w kościele:
10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40,
13:00, 13:20, 13:40, 14:00, 14:20, 14:40, 15:00
19:00 – Liturgia Wielkiej Soboty
• poświęcenie ognia i paschału
• liturgia słowa
• liturgia chrzcielna
• poświęcenie wody
• odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
• liturgia eucharystyczna
• Rezurekcja
(na liturgię Wielkiej Soboty, prosimy o przyniesienie ze sobą świec)
.
Msze święte: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, 18:00
Msze święte: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, 18:00
8:00 - Msza św. z nauką ogólną.
9:30 - Msza św. z nauką ogólną.
11:00 - Msza św. z nauką dla dzieci.
12:15 - Msza św. z nauką ogólną.
16:15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
17:00 - Msza św. z nauką ogólną
18:00 - Msza św. z nauką ogólną.
8:00 - Nauka dla dzieci z klas I-IV
9:00 - Msza św. z nauką ogólną.
11:30 - Nauka dla dzieci z klas V-VII
18:00 - Msza św. z nauką ogólną.
19:00 - Nauka dla młodzieży i studentów.
8:00 – Nauka dla klas I-IV
8:40 - spowiedź dla klas IV
9:00 - Msza św. z nauką ogólną.
11:10 – Spowiedź dla dzieci z klas V
11:30 – Nauka dla dzieci z klas V-VII
12:10 – Spowiedź dla dzieci z klas VI- VII
16:00 - Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
18:00 - Msza św. z nauką ogólną.
19:00 - Nauka dla młodzieży i studentów.
8:00-9.00 - Spowiedź dla dorosłych.
8:00 - Msza Św. dla dzieci z klas I-IV
9:00 - Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
11:30 - Msza Św. dla dzieci z klas V-VII
16:00-18:00 - Spowiedź dla dorosłych.
18:00 - Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji
Poniedziałek 22.01.
Ks. Proboszcz – ul. Solskiego 7 od godz. 15.30
Ks. Artur- ul. Pielęgniarek 5,6,2 od godz. 15.30
Wtorek 23.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 20a, 20b, 26, 28,
28a, 29, 21, 43a, 22, 39, 39a od godz. 15.30
Ks. Robert – ul. Kluczborska 33 od godz. 18.30
Ks. Artur – Modrzewskiego 8 od godz.16.00
Środa 24.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 54 od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Ks. Siemaszki 24 od godz. 18.30
Ks. Artur – ul. Prądnicka 48 od godz. 16.00
Czwartek 25.01
Ks. Proboszcz – ul. Solskiego 3 od godz. 15:30
Ks. Robert – ul. Ks. Siemaszki 54a, 46a, 56, 58, 60, 62, 64 od godz. 16.00
Piątek 26.01
Ks. Proboszcz – ul. Prądnicka 27, 29, 31, 43, 43a,
45, 47, 40, 42, 48, 50, 60, 62 od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Żabiniec 101H, 101J od godz. 18.30
Ks. Artur – ul. Żabiniec 77, 79 od godz. 16.00
Sobota 27.01
Ks. Proboszcz – ul. Biała i domki jednorodzinne i ul. Korczaka od godz. 10.00
Ks. Robert – ul. Prądnicka 49, 51, 53, 53a, 55, 57, 59,
61, 61a, 64, 65, 66, 66a, 68, 69, 70, 71,
73, 74a, 75, 77, 79, 81, 83, 87, 89, 97, 125 i ul. Lekarska od godz.10:00
Poniedziałek 15.01.
Ks. Proboszcz – ul. M. Bobrzeckiej 3 – od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Solskiego 4,5,6,10,12,14 – od godz.16:00
Ks. Artur – ul. F. Nila 1A – od godz.15:30
Wtorek 16.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 27A – od godz. 15:30
Ks. Robert – ul. F. Nila 14 od godz. 17.00
Ks. Artur – ul. Modrzewskiego 6 – od godz.16:00
Środa 17.01
Ks. Proboszcz -ul. Ks. Siemaszki 27 – od godz.15:30
Ks. Robert- ul. Prądnicka 68A( 1-60)– od 18.30
Ks. Artur- ul. F. Nila 10,12- od godz. 16:00
Czwartek 18.01
Ks. Proboszcz – ul. M. Reja 12,17– od godz.15:30
Ks. Robert – ul. M. Reja 9 - od godz. 16:00
Ks. Artur – ul. F. Nila 11,15 – od godz.16:00
Piątek 19.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 25 – od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Prądnicka 68A ( 61-120) – od godz.18:30
Ks. Artur – ul. F. Nila 17– od godz.16:00
Sobota 20.01
Ks. Proboszcz – ul. Ks. Siemaszki 41– od godz.10:00
Ks. Robert – ul. Żabiniec od ul. Jaracza plus blok 64,66 – od godz. 10:00
Ks. Artur – ul. F. Nila 7,9 – od godz. 10.00
Poniedziałek 08.01.
Ks.Proboszcz – ul. Zdrowa 2A – od godz.15:30
Ks.Robert – ul.Żabiniec 69 – od godz.17:00
Ks.Artur – ul.Prądnicka 95 – od godz.15:30
Wtorek 09.01
Ks.Proboszcz – ul. Konecznego 6, 8 – od godz.15:30
Ks.Robert – ul. Żabiniec 71 – od godz.17:00
Ks.Artur – ul. Żmujdzka – od godz.16.00
Środa 10.01
Ks.Proboszcz – ul. Reja 15 – od godz.15:30
Ks. Robert – ul. Prądnicka 99 – od godz. 18.30
Ks.Artur – ul. Reja 19 – od godz.16:00
Czwartek 11.01
Ks.Proboszcz – ul. Żabiniec 38 – od god.15:30
Ks.Robert – ul. Reja 11 – od godz.16:00
Ks.Artur – ul. Reja 13 – od godz.16:00
Piątek 12.01
Ks.Proboszcz – ul. F. Nila 3 – od godz.15:30
Ks.Robert – ul. Modrzewskiego 3 – od godz.16:00
Ks.Artur – ul. Solskiego 11, 13 – od godz.16:00
Sobota 13.01
Ks.Proboszcz – ul. Jaracza 24 i domki szeregowe obie strony – od godz.10:00
Ks.Robert – ul. Żabiniec do ul. Jaracza – od godz. 10.00
Ks.Artur – ul.Kluczborska 25, 27, 29, 31 – od godz.10:00
Sobota 30.12.
Ks. Robert – ul Siemaszki 46, 48, 50,52, od godz. 10.00
Ks. Artur – ul. Zdrowa – domki jednorodzinne od godz. 10.00
Wtorek 02.01
Ks.Proboszcz – ul. Żabiniec – bloki 101, 101a, 101b, 101c – od godz.15:30
Ks.Robert – ul. M. Bobrzeckiej 7 – od godz.17:00
Ks.Artur – ul. M. Bobrzeckiej 5 – od godz.15:00
Środa 03.01
Ks.Proboszcz – ul.Żabiniec – bloki 101d, 101e, 101f, 101g – od godz.15:30
Ks.Robert – ul.F. Nila 1b – od godz.18:30
Ks.Artur – ul. Konecznego 2,4 – od godz.16:00
Czwartek 04.01
Ks.Proboszcz – ul. Modrzewskiego 2 – od godz. 15:30
Ks.Robert – ul. M. Bobrzeckiej 9 – od godz. 16.00
Ks.Artur – ul. Żabiniec – blok 73,75 od godz. 16:00
Środa 27.12.
Ks. Robert – ul. Siemaszki 33 od godz. 15.00
Ks. Artur – ul. Siemaszki 25A od godz. 15.00
Czwartek 28.12.
Ks. Robert – ul. Zdrowa 13 od godz. 14.00
Ks. Artur – ul. Siemaszki 30B od godz. 15.00
Piątek 29.12.
Ks. Robert – ul. Siemaszki 37 od godz. 15.00
Ks. Artur – ul. M.Bobrzeckiej 1 od godz. 15.00
Sobota 30.12.
Ks. Robert – ul Siemaszki 46, 48, 50,52, od godz. 10.00
Ks. Artur – ul. Zdrowa – domki jednorodzinne od godz. 10.00
Duszpasterstwo Akademickie Hodos, działające przy naszej parafii, serdecznie zaprasza młodzież studiującą i pracującą, chcącą pogłębiać swoją wiarę do dołączenia do naszej wspólnoty młodzieżowej. Po międzysemestralnej przerwie wznawiamy spotkania, które będą się odbywać w każdą środę o godz. 20:00 w salce na plebanii
Pierwsza sobota miesiąca
nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00
Nabożeństwa majowe:
w dni powszednie o godz. 17.30
w niedzielę o godz. 16:30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:
Droga Krzyżowa dla dzieci - piątek o godz. 17.30
Droga Krzyżowa - piątek o godz. 18.30
Gorzkie Żale - niedziela o godz. 16.15
Nabożeństwa różańcowe w październiku
odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30
a w niedzielę o godz. 16.15.
Pozostałe nabożeństwa odbywają się po Mszy wieczornej o godz. 18.00.
Poniedziałek - wezwania do św. Karola Boromeusza
Wtorek - litania do św. Jana Pawła II
Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Z wyjątkiem:
Piątek - Adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 17.30 i koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą Świętą.
79 2030 0045 1110 0000 0033 9250