Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał.» (Mt 28,6)
I. Niedziela: Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
Dzisiaj na koniec każdej Mszy św. świadectwo wygłosi ewangelizatorka, nasza parafianka - Barbara Turek.
II. Z radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że wywodzący się z naszej parafii Paweł Klasa, salezjanin, 18 maja 2024 r. w Krakowie ma otrzymać święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji naszego kleryka Pawła o łaskę wierności powołaniu. Jednocześnie władze Towarzystwa Salezjańskiego Ispektorii Krakowskiej pw. św. Jacka proszą o powiadomienie jeśliby zachodziły jakieś przeszkody w przypadku kandydata do święceń.
III. Zapraszamy na konferencję na temat duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus i modlitwy w ciszy w najbliższą środę o godz. 19:30 w salce parafialnej.
IV. Jest dostępny najnowszy numer "Gościa Niedzielnego", którego głównym tematem jest Chrzest Polski.
V. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w porządki w kościele i terenie wokół kościoła oraz dekorację w naszej świątyni parafialnej. "Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.
VI. Życzymy błogosławionego nowego tygodnia!
Intencje mszalne (14.04 - 21.04.2024)
3 Niedziela Wielkanocna (14.04)
8:00 Intencja dziękczynna w 50. rocznicę ślubu Danuty i Władysława WÓJCIK, z prośbą o Bożą opiekę i potrzebne łaski na dalsze lata
9:30 + Julia JAGIEŁŁO (27. rocznica śmierci)
11:00 Intencja dziękczynna z racji 40. rocznicy urodzin Łukasza, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz zdrowie na dalsze lata
12:15 Za Parafian
17:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 14)
18:00 + Karolina KOCHANA (12. rocznica śmierci) oraz + Stefan
Poniedziałek (15.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 15)
7:00 + Daniel KIENIEWICZ
18:00 + Bogumiła KOCIUBA
Wtorek (16.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 16)
18:00 + Helena KOWALIK
18:00 O szczęśliwą operację dla Dariusza
Środa (17.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 17)
7:00 + Tadeusz, Maria, Jerzy, Tomasz, Maria i Werner
18:00 + Bogumiła KOCIUBA
Czwartek (18.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 18)
18:00 + Leopold KUBAĆ (3 rocznica śmierci)
Piątek (19.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 19)
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny oraz o Boże prowadzenie i dary Ducha Świętego dla dzieci
18:00 + Piotr BARTYZEL, zmarli rodzice, siostry i szwagrzy
Sobota (20.04)
7:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 20)
7:00 + Danuta KOZIK-SOBEJKO
18:00 Intencja dziękczynna w 18. rocznicę urodzin Wojciecha KAPAŁKA, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego
18:00 + Maria OLECHOWSKA
4 Niedziela Wielkanocna (21.04)
8:00 + Janina PYTLIK (2 rocznica śmierci)
9:30 + Romuald JAGIEŁŁO (37 rocznica śmierci)
11:00 + Irena (20 rocznica śmierci), Czesław oraz zmarli z rodziny
12:15 Za Parafian
17:00 + Zdzisław STRESZEWSKI (greg. 21)
18:00 + Stanisław SZAŁKOWSKI i Lucjan JARCZYK
Ks. Robert | ul.Fieldorfa Nila 15 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Konecznego 6,8 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Solskiego 3 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul. Fieldorfa Nila 17,11 – od godz.16:30 |
Ks. Artur | ul.Żmujdzka od godz.15:30 |
Ks. Proboszcz | ul.Solskiego 10,12,14 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Solskiego 11 i Reja 13 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Reja 9 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Fieldorfa Nila 9 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Kluczborska 25 – od godz.16:00 |
Ks. Robert | ul.Solskiego 13 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul. Kluczborska 33 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Fieldorfa Nila 14 – od godz.10:00 |
Ks. Józef | ul.Biała i domki jednorodzinne przy ul. Korczaka – od godz.9:00 |
Ks. Proboszcz | ul.M.Bobrzeckiej 1 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.M.Bobrzeckiej 5 – od godz.16:00 |
Ks. Artur | ul.M.Bobrzeckiej 9 – od godz.15:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Ks.Siemaszki 41 (1-53) – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Ks.Siemaszki 46a,54a,56,58,60,62,64 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Ks.Siemaszki 37 (1-53) – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Ks.Siemaszki 41 (54-105) – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.M.Reja 15 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Ks.Siemaszki 37 (54-105) – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Ks.Siemaszki 20a,20b,26,28,28a,29,13,15, 13a,13b, 21,22,39,39a, 43a – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Fieldorfa Nila 1a – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Modrzewskiego 2 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Ks.Siemaszki 33 (cały blok) – od godz.10:00 |
Ks. Robert | ul.Jaracza 24 i domki szeregowe (obie strony) – od godz.11:00 |
Ks. Józef | ul.Prądnicka 49,51,53,53a,55,57,59,64,66,66a,68, 70,74a – od godz.10:00 |
Ks. Artur | ul.Konecznego 2,4 – od godz.10:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Solskiego 4,5,6 - od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.M.Reja 12,17 – od godz.16:00 |
Ks.Józef | ul.Ks.Siemaszki 46,48,50,52 – od godz.16:00 |
Ks. Artur | ul.Korczaka DPJ – od godz.15:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Pradnicka 95 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.M.Reja 11 – od godz.16:00 |
Ks. Artur | ul.Ks.Siemaszki 25a – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Prądnicka 99 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Modrzewskiego 3 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Ks.Siemaszki 25 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Prądnicka 27,29,31,43,43a,45,47,40,42,48,50, 60,62 – od godz. 15:30 |
Ks. Robert | ul.Solskiego 8,8a,9,16 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Pielęgniarek 5,6 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.M.Bobrzeckiej 3 – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Fieldorfa Nila 12 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Kluczborska 27,29,31 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Solskiego 7 (cały blok) – od godz.10:00 |
Ks. Robert | ul.Ks.Siemaszki 27 –od godz.9:00 ul.Ks.Siemaszki 27a – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Fieldorfa Nila 1b – od godz.9:00 |
Ks.Artur | ul.Modrzewskiego 8 – od godz.10:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Ks.Siemaszki 54 (cały blok) – od godz.15:30 |
Ks. Józef | ul.Reja 19 – od godz. 16:00 |
Ks. Artur | ul.Prądnicka 68a (61-121) – od godz.15:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Zdrowa 2a – od godz.15:30 |
Ks. Robert | ul.Ks.Siemaszki 30,30a,32a,34,38,40,42,44 – od godz.16:00 |
Ks. Józef | ul.Fieldorfa Nila 3 – od godz.16:00 |
Ks. Proboszcz | ul.Zdrowa (domki jednorodzinne) – od godz.10:00 |
Ks. Robert | ul.Modrzewskiego 6– od godz.14:00 |
Ks. Józef | ul.Fieldorfa Nila 7 i 10 – od godz. 11:00 |
Ks. Artur | ul.Ks.Siemaszki 30b – od godz.10:00 |
Ks. Robert | ul.Zdrowa 13 (1-105) – od godz. 14:00 |
Ks. Józef | ul.M.Bobrzeckiej 7 – od godz. 16:00 |
Ks. Artur | ul.Ks.Siemaszki 24 – od godz.15:00 |
Ks. Robert | ul.Prądnicka 61,61a,69,71,73,75,77,79,81,83,87,89,97,125 i ul.Lekarska – od godz.10:00 |
Ks. Józef | ul.Żabiniec ( najpierw nr nieparzyste od 7-99 i następnie strona parzysta od nr 70 – 4) – od godz. 9:00 |
Ks. Artur | ul.Prądnicka 68a (1-60) – od godz. 10:00 |
Duszpasterstwo Akademickie Hodos, działające przy naszej parafii, serdecznie zaprasza młodzież studiującą i pracującą, chcącą pogłębiać swoją wiarę do dołączenia do naszej wspólnoty młodzieżowej. Po międzysemestralnej przerwie wznawiamy spotkania, które będą się odbywać w każdą środę o godz. 20:00 w salce na plebanii
Pierwsza sobota miesiąca
nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00
Nabożeństwa majowe:
w dni powszednie o godz. 17.30
w niedzielę o godz. 16:30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:
Droga Krzyżowa dla dzieci - piątek o godz. 17.30
Droga Krzyżowa - piątek o godz. 18.30
Gorzkie Żale - niedziela o godz. 16.15
Nabożeństwa różańcowe w październiku
odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30
a w niedzielę o godz. 16.15.
Pozostałe nabożeństwa odbywają się po Mszy wieczornej o godz. 18.00.
Poniedziałek - wezwania do św. Karola Boromeusza
Wtorek - litania do św. Jana Pawła II
Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Z wyjątkiem:
Piątek - Adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 17.30 i koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą Świętą.
79 2030 0045 1110 0000 0033 9250