30 Niedziela zwykła 29.10.2017r

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
      • Po Mszy Świętej o godzinie 12:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Świętego Karola Boromeusza i odśpiewamy uroczyste Te Deum.
    • Wtorek – zakończenie nabożeństw różańcowych.
    • ŚrodaUroczystość Wszystkich Świętych.
      • W naszym kościele w tym dniu msze święte jak w każdą niedziele.
      • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1-2 Listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
      • W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę oraz trzeba wypełnić warunki jak spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
      • Od 1-8 Listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
    • Czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W czasie każdej Mszy Świętej w tym dniu będziemy modlić się za zmarłych „wypominanych”.Msze Święte w tym dniu o 7:00 i 18:00.
    • Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź od 7.00 i od 16.30.
    • Sobota – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona naszej parafii.
      • Po każdej Mszy Świętej odmówimy wezwania do Św. Karola Boromeusza i uczcimy relikwie naszego patrona. W tym dniu można uzyskać odpust zupełnym pod zwykłymi warunkami. Pragniemy podać do wiadomości, że Suma Odpustowa, ku czci naszego Patrona zostanie odprawiona w niedzielę 5-ego listopada o godz. 12:15 przez Ks. Grzegorza Ciocha, Rektora  Seminarium im.śś. Cyryla i Metodego w Krakowie.
      • W sobotę również udajemy się do chorych chorych od godz. 9:00. O godz.17:20 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w kancelarii lub po każdej Mszy Świętej.
  • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy VII SP oraz, II i III gimnazjum , uczestniczy  3-tego listopada (piątek) w Mszy Świętej o godz. 18:00.
  • Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery i inne. Odbiór sprzętu nastąpi w dniu 07. 11. godz. 13. Sprzęt składamy w tym dniu koło starej kaplicy do godz. 13.00.
  • Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie duszpasterstwa akademickiego na Plebanii.
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Antoniemu za sprzątanie kościoła.
  • Dziękujemy za ofiary składane rzecz budowy naszych organów.