Msze święte

Niedziele i święta:
8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 18:00
Dni robocze:
7:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Poniedziałek, środa od 16.30 do 17.30
Sobota od 10.00 do 11.00

Parafia świętego
Karola Boromeusza
w Krakowie
ul. Zdrowa 31
tel. 12 416 35 38

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam! (Łk 24,35) komentarz

Aktualne ogłoszenia parafialne

 

II NIEDZIELA ADWENTU (4.12.2022)

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Dzisiaj-pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o 12.15 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświetszym Sakramencie, która potrwa do godz. 17.00. Dzisiaj również trzeci dzień adwentowych rekolekcji parafialnych. Dziękujemy rekolekcjoniście-ks. Andrzejowi Muszali za głoszenie Słowa Bożego i ukazywanie nam istoty wiary chrześcijańskiej. Zapraszamy już na ostatnią z konferencji, która zostanie wygłoszona dzisiaj bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00.
 • Wtorek-wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Zapraszamy w tym dniu szczególnie dzieci na Mszę świętą roratnią  o godz. 7.00.
 • Środa-wspomninie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • Czwartek-Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Zapraszamy na Roraty w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

II. Dziękujemy Parafianom za hojność serc i złożenie bardzo dużej ilości darów materialnych na pomoc mieszkańcom miejscowości Plebanówka oraz dwom szpitalom polowym w rejonie Winnicy na Ukrainie. "Bóg zapłać" również zaangażowanym w zbiórkę darów. Dodatkowo dziękujemy za przekazane ofiary na zakup nowych generatorów prądu dla mieszkańców wsi Plebanówka. W sumie zebrano 6 269 zł 70 groszy, co pozwoli na pokrycie w całości zakupu jednego nowego generatora prądu. Dary na Ukrainę zostaną przetransportowane jeszcze przed świetami Bożego Narodzenia.

W trakcie Adwentu pragniemy też objąć pomocą najbardziej potrzebujących naszych parafian poprzez przygotowanie darów na święta Bożego Narodzenia. Na ten cel zostaną przekazane ofiary z dochodu świec CARITAS. Dary w postaci żywności długoterminowej składać w zakrystii przez najbliższy tydzień, pół godziny przed Mszami wieczornymi: we wtorek, w środę, w piątek i w sobotę. Datki pienężne na ten cel można składać do skarbonki na filarze pod chórem.

W gablocie parafialnej jest dostępny List rzymskokatolickich biskupów Ukrainy do duchowieństwa i wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, w którym m.in. czytamy: Jesteśmy głęboko wzruszeni Waszą stałą życzliwością, solidarnością i jakże konkretną pomocą... [...] wraz z całą wspólnotą Kościoła w Ukrainie dziękujemy i prosimy nadal pamiętajcie o nas. Wasza życzliwa pamięć niech przejawia się w modlitwie błagalnej o szybkie zakończenie wojny i nastanie pokoju, ale również, o co z pokorą ośmielamy się prosić, także w ofiarach i darach materialnych. Zdajemy sobie sprawę, że i wam jest trudno żyć. Pomyślcie jednak o waszych braciach i siostrach w wierze, którzy stoją na progu katastrofy humanitarnej, związanej ze zniszczeniami infrastruktury energetycznej, a co za tym idzie, lękiem i strachem przed nadchodzącą zimą. Już dzisiaj wszyscy doświadczamy braku prądu, a konsekwencją tego jest brak ciepła i wody. W całej praktycznie Ukrainie można z niego korzystać tylko 4 godziny na dobę. Są również miejsca, gdzie nie ma go całymi dniami. Zatem zbliża się do nas wróg, którego imieniem jest zimno, paraliż komunikacyjny i strach. Dzisiaj wojna to nie tylko front, gdzie toczą się walki przynoszące śmierć i raniące żołnierzy i osoby cywilne, ale również paraliż codziennego życia...

III. W zakrystii są dostępne opłatki wigilijne.

IV. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze "Gościa Niedzielnego", którego tematem jest wiara w Kościół, jaką wyznajemy w katolickim "Credo".

V. Dziękujemy za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii oraz za porządki w kościele. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Dziękujemy z góry za wyrozumiałość i ofiarność. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu Adwentu!

Intencje mszalne (04-10.12.2022)

Niedziela (4.12.2022)

8:00 +Bronisław i Eleonora WÓJCIKOWIE

9:30 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Barbary z okazji imienin

11:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Karoliny

12:15 Za Parafian

17:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Lucyna NIEBRZEGOWSKA

Poniedziałek (5.12.)

7:00 +Eugenia GLIŃSKA i zmarli z Rodziny

7:00 +Barbara

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

Wtorek (6.12.)

7:00 +Kamil BANIA

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Janusz MAZUREK

Środa (7.12.)

7:00 +Lech TRZASKA (greg.)

18:00 +Marian KAROLKOWSKI (5 rocz. śmierci)

18:00 +Stefania KURZAWA

Czwartek (8.12.)

7:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

Piątek (9.12.)

7:00 +Lech TRZASKA (greg.)

7:00 +Jadwiga MĄDRY (1 rocz. śmierci)

18:00 ++Jadwiga JASICA i Wiesław SENISSON, Ewa SENISSON oraz w intencji Bogu wiadomej

Sobota (10.12.)

7:00 +Kazimierz KIERAŚ (36 rocz. śmierci)

7:00 +Władysława ŚWIĄTNICKA

18:00 +Lech TRZASKA (greg.)

 Kronika parafialna:

XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Dziś przypada wspomnienie Aniłów Stróżów. Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • Środa - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 • Piątek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różńcowej.

II. W miesiącu październiku zapraszamy wszystkich, w miarę możliwości, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę o 16.15. Zachęcamy szczególnie dzieci do włączenia się w modlitwę różańcową.

III. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy wieczornej do modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja potrwa do 21.00 i zakończy się indywidualnym błogosławieństwem. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.

IV. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.30.

V. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej w kościele.

VI. W sobotę 8 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louis Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów. Program pielgrzymki jest zamieszczony na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

VII. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz na wspomninie o zmarłym Franciszku Pieczce. Również do nabycia jest bardzo interesujący i bogato ilustrowany "Gość EXTRA", poświęcony św. Faustynie i miłosierdziu Bożemu, w cenie 12 zł.

VIII. "Bóg zapłać" za przekazane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za porządki w kościele oraz Parze Młodej (Państwu: Annie i Łukaszowi) za dekorację.

IX. Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o niepozostawianie ulotek, plakatów, książek czy czasopism w kościele, jak i w gablocie parafialnej, bez uzgodnienia z tutejszymi duszpasterzami.

X. W ostatnim czasie do wieczności odeszli ŚP.:

+Józef FARYNA,
+Zdzisław OSTRÓŻKA.

Módlmy się o Boże miłosierdzie dla nich. Dobry Jezu...

XI. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu przypadają imieniny bpa Damiana Muskusa,
 • Wtorek - wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
 • Środa - wspomnienie św. Wacława, w katedrze wawelskiej obchodzona jest uroczystość,
 • Czwartek - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu wieczorem Msza św. w intencji solenizanta-ks. Michała, wikariusza naszej parafii,
 • Piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
 • Sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Odwiedziny chorych w tym dniu od godziny 9.00. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii lub w kancelarii. Rozpoczęcie nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 17.00 adoracją, różaniec o 17.30. Na Mszy wieczornej - kazanie katechizmowe.

II. Od 1 do 31 października zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę o 16.15.

 • Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny pod nastpującymi warunkami:

  a) trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy,
  b) do modlitwy ustnej dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych,
  c) przy publicznym odmawianiu różańca trzeba zapowiadać odmawiane tajemnice według przyjętego zwyczaju, natomiast w prywatnym odmawianiu różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie danej tajemnicy.

  W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje i chorych, o pokój na świecie oraz za zmarłych. Wszystkich, w miarę możliwości, zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

III. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego" oraz "Małego Gościa", do którego dołączony jest różaniec na rękę.

IV. Spotkanie z rodzicami dzieci, przygotowującymi się do I Komunii Świętej, odbędzie się w najbliższy piątek (30 września) po Mszy św. wieczornej (18.30) w kościele. Poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci, które mają przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii, odbędzie się w przyszła niedzielę (2 pażdziernika) na Mszy o godz. 11.00.

V. "Bóg zapłać" za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za porządki w kościele oraz troskę o jego wystrój.

VI. W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp.:

 • +Tadeusz KLIMALA,
 • +Adam KWIECIEŃ,
 • +Tadeusz WOŹNIAK.

Módlmy się o radość nieba dla nich. Dobry Jezu....

VII. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Dzisiaj przypada święto Stanisława Kostki oraz w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • Wtorek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczeństwa
 • Środa - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 • Czwartek - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej
 • Piątek - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny
 • Sobota - pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik jako dziękczyninie za beatyfikację Pauliny Jaricot. Szczegóły na plakacie

II. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze płyta z Biblią Audio /księgi Starego Testamentu-Jozuego, Rut i księgi Samuela/.

III. Wraz z nowym rokiem katechetycznym, rozpoczynamy przygotowanie dzieci z klas 3. do I Komunii Świętej.W naszej parafii I Komunia odbędzie się 3 maja 2023 r. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 107 otrzymają od księdza katechety deklaracje dla rodziców celem zgłoszenia przygotowania do I Komunii. Rodzice dzieci, które nie uczą się w naszej szkole, a chcą żeby dzieci przystąpiły do I Komunii w naszej parafii, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

IV. Uczniów klas 8, 7 i 6, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy w najbliższy poniedziałek (19 września) na Mszę o godz. 18.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne.

V. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto troszczy się o potrzeby naszej wspólnoty. "Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za porządki w kościele parafialnym oraz troskę o jego wystrój.

VI. Informujemy, że można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.

VII. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Dzisiaj odbywa się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • Poniedziałek - wspomnienie Najśw. Imienia Maryi
 • Wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • Środa - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • Czwartek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
 • Piątek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

II. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny - poradnik dla rodziców "Dzieci w wirtualnej sieci" - o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata.
Do nabycia również miesięcznik dla młodszych czytelników "Mały Gość".

III. Dziękujęmy pierwszym chętnym dorosłym za włączenie się w służbę przy ołtarzu na Mszach w dni świąteczne i powszednie oraz w muzyczne zaangażowanie w scholę.
Zachęcamy dalej dorosłych, jak również dzieci i młodzież, do służby przy ołtarzu oraz zaangażowanie w śpiew w scholi.

IV. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.

V. Dziękujemy za porządki w naszej świątyni parafialnej i troskę o jej wystrój wewnątrz.

VI. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Dziś - pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy adoracja Najswiętszego Sakramentu
 • Dzisiaj w Rzymie na Placu św. Piotra - beatyfikacja papieża Jana Pawła I
 • Czwartek - święto Narodzenia NMP
 • Piątek - bł. Anieli Salawy

II. Ponawiamy zaproszenie na XXX Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

III. Serdecznie zapraszamy chłopców od 3. klasy szkoły podstawowej wzwyż, do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Posługa ministrantów i lektorów to zaszczyt i odpowiedzialność, bo jest to służba samemu Jezusowi. Służąc przy ołtarzu, przyczyniamy się do piękna liturgii i stajemy się żywymi świadkami wiary, aktywnie włączając się do życia parafii. Prosimy także rodziców, aby zachęcali swoich synów do podjęcia tej pięknej i bardzo potrzebnej posługi. Zapisy kandydatów na ministrantów w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

IV. Również zachęcamy dorosłych do włączania się w służbę przy ołtarzu na Eucharystiach w dni świąteczne i powszednie.

V. Zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego", w którym warto przeczytać m. in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I.

VI. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.

VII. Dziękujemy za porządki w naszej świątyni parafialnej, troskę o jej wystrój oraz prace wokół kościoła.

VIII. Wyrażamy wdzięczność za obecność i niedzielną posługę naszego kleryka Pawła Klasy, który 17. sierpnia br. złożył wieczystą profesję w Zgromadzeniu Salezjańskim. Pamiętajmy o nim w modlitwie i prośmy również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

IX. W przedsionku kościoła są dostępne bezpłatne broszury poświęcone tematyce adopcji.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

22 Niedziela Zwykła 28.08.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 • Dziś przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła oraz Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony na mocy postanowienia papieża.
 • Poniedziałek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • Czwartek - wspomnienie bł. Bronisławy
 • Sobota - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

II. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy dziękczynnej za 7 lat posługi w naszej parafii ks. Artura Noworyty. Zgodnie z decyzją Metropolity krakowskiego, ks. Michał Mąka od 26 sierpnia br. został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Ks. Michał pochodzi z parafii Nawiedzenia NMP w Skomielnej Czarnej, przyjął święcenia kapłańskie w 2018 roku. Serdecznie Go witamy i życzymy nowemu wikariuszowi światła Ducha Świetego w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

III. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego - 1 września, w czwartek o godz. 8.15. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, nauczycieli i pracowników szkoły, by wspólnie dziękować Bogu za czas wakacji i prosić o Jego błogosławieństwo.

IV. W piątek 2 września po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie scholi. Schola będzie śpiewać w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się zapisać w tym roku i chwalić Pana Jezusa śpiewem.

V. Również zachęcamy dorosłych lektorów do włączania się w służbę przy ołtarzu na Eucharystiach w dni świąteczne i powszednie.

VI. Uprzejmie informujemy, że ze względu na prośbę rodziców, którzy przychodzą do kościoła z małymi dziećmi, w niedzielę na Mszy tylko o godz. 11.00 będzie załączane nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Na pozostałych Mszach jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, by swobodnie uczestniczyć wewnątrz naszej pięknej światyni, która po to została wybudowana. Z miłości do bliźnich, naszych sąsiadów z otoczenia wokół kościoła, pozwólmy przeżyć dzień świąteczny bez konieczności słuchania kilku Mszy w ciągu dnia.

VII. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W pierwszą sobotę udamy się do chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. 3 września zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpocznie się o 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu [w trakcie: Różaniec, 15-minutowe rozmyślanie tajemnic różańcowych, akt wynagrodzenia i ofiarowania Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny].

VIII. Zapraszamy do nabywania i lektury "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa". Prasa katolicka dostępna w zakrystii.

IX. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 nabożenstwem Drogi Krzyżowej. Następnie Msza św. o godz. 11.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

X. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii oraz za sprzatąnie naszego kościoła.

XI. Ostatnio do wieczności odeszła:
Śp. Adela Ziembla

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie...


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

20 Niedziela Zwykła 14.08.2022r.

 • Dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbywają się główne obchody 20. rocznicy dokonania Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II.
 • W najbliższą środę, 17 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu, nasz parafianin, kleryk Paweł Klasa złoży profesję wieczystą w Zgromadzeniu Salezjańskim. Pamiętajmy w modlitwie o nim, jak również prośmy o nowe powołania kapłaskie i zakonne.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Wtorek - święto św. Jacka, przbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • Środa - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 • Wyrażamy wdzięczność za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dziękujemy za troskę o czystość i porządek w naszym kościele parafialnym.
 • Ostatnio do wieczności odeszła:
  Śp. Władysława Świątnicka.

     Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

21 Niedziela Zwykła 21.08.2022r.

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • Środa - święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • Piątek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • Sobota - wspomnienie św. Moniki.
 • W czwartek 25 sierpnia o godz. 18, zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną za 7 lat posługi w naszej parafii ks. dr Artura Noworyty. Zgodnie z decyzją Metropolity krakowskiego, ks. Artur podejmuje pracę duszpasterską w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach. Dziękujemy serdecznie za trud kapłańskiej posługi pośród nas, prowadzenie katechezy i duszpasterstw w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowej placówce.
 • Wyrażamy wdzięczność za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dziękujemy za troskę o czystość i porządek w naszym kościele parafialnym.
 • Ostatnio do wieczności odszedł:
  Śp. Antoni Kochmański.

     Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

19 Niedziela Zwykła 07.08.2022r.

 • Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek - wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  • Wtorek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • Środa - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • Czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • Sobota - święto NMP Kalwaryjskiej.
 • Wyrażamy wdzięczność za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Panu Jerzemu i Pani Elżbiecie.
 • Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w przedsionku naszego kościoła pomiędzy Mszą św. poranną a Mszą św. wieczorną.
 • Ostatnio do wieczności odeszli:
  + Eugeniusz Wcisło,
  + Maria Lebiest.

     Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

18 Niedziela Zwykła 31.07.2022r.

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • Czwartek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.
  • Sobota - święto Przemienienia Pańskiego.
 • 2 sierpnia we wtorek przypada odpust Porcjunkuli. Tego dnia każdy może uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz pozostając w wolności od grzechu ciężkiego.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w I Piątek spowiedź od godz. 17.00.
 • W sobotę udamy się do chorych od godz. 9. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • Dziękujemy za ofiarę 1425 zł, złożoną przy poświęceniu pojazdów. Bóg zapłać! Ofiara w całości została przekazana na dzieło misyjne, celem zakupu pojazdów dla misjonarzy.
 • Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Jerzemu za sprzątanie kościoła.
 • Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w przedsionku naszego kościoła pomiędzy Mszą św. poranną a Mszą św. wieczorną.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

17 Niedziela Zwykła 24.07.2022r.

 • Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. poświęcimy pojazdy. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek - święto św. Jakuba, apostoła.
  • Wtorek - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • Piątek - wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 • Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w przedsionku naszego kościoła pomiędzy Mszą św. poranną a Mszą św. wieczorną.
 • Ks. Krzysztofowi i Panu Kościelnemu, a także wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a Parafianom i Gościom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku.

16 Niedziela Zwykła 17.07.2022r.

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Ks. Szymonowi w Dniu Imienin życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.
  • Piątek - święto św. Marii Magdaleny.
  • Sobota - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 • W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. poświęcimy pojazdy. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 • Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w przedsionku naszego kościoła pomiędzy Mszą św. poranną a Mszą św. wieczorną.
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, a Parafianom i Gościom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku.

15 Niedziela Zwykła 10.07.2022r.

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  • Poniedziałek - święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.
  • Wtorek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • Środa - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • Piątek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).
 • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.
 • Od jutra będzie możliwość indywidualnej modlitwy w przedsionku naszego kościoła pomiędzy Mszą św. poranną a Mszą św. wieczorną. Zachęcamy do osobistej adoracji.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego wypoczynku.

Błogosławieństwo Dzieci Rocznych

W każdą 4 niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.15 będziemy błogosławić dzieci roczne. Chętnych rodziców z dziećmi rocznymi zapraszamy do zgłoszenia takiego dziecka do błogosławieństwa w kancelarii parafialnej.

Nabożeństwa w naszym kościele

 

Nabożeństwa różańcowe w październiku odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.15.

Pozostałe nabożeństwa odbywają się po mszy wieczornej o godz. 18.00.

Poniedziałek - wezwania do św. Karola Boromeusza
Wtorek - litania do św. Jana Pawła II
Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek - koronka do Bożego Miłosierdzia

Numer konta do wpłat na rzecz budowy kościoła

79 2030 0045 1110 0000 0033 9250

Początek strony